Росіяни вже майже рік тиснуть на білорусів, щоб останні долучилися до бойових дій проти ЗСУ. Загарбникам все одно на якій ділянці фронту це відбудеться, чи на білорусько-українському кордоні, чи на Півдні України.
Росія й далі посилюватиме тиск на Білорусь, щоб вона офіційно долучилася до війни проти нашої країни. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
Так, росіянам потрібно продати бодай якийсь “позитивний момент” своєму електорату, пов’язаний з війною проти України. Це може бути як вступ білоруських військових у бойові дії, так і повна анексія Білорусі та створення спільної держави або входження останньої до складу Росії. Тобто країна-агресорка може діяти як у випадку з українським півостровом Крим та ще 4 нашими областями.
Тут є кілька варіантів і всі вони можуть обговорюватися під час візиту російського диктатора Владіміра Путіна до Білорусі, що відбудеться вже завтра, 19 грудня.
Білоруська армія не готова воювати з українською і не буде готовою ще щонайменше кілька місяців. Найближча проблема, яка може виникнути в українських військ на Півночі буде весною наступного року, – сказав військовий експерт.
До цього часу Білорусь зможе зібрати свій мобілізаційний ресурс. Утім, найближчим часом проблема від білоруських військових найімовірніше не буде.
Водночас є інший варіант, пов’язаний з повторенням нападу російських військ на Україну з території Білорусі. Як це було на початку повномасштабного вторгнення в лютому.
Цей план лежить на столі у Путіна. Для цього йому щонайменше необхідна білоруська територія, щоб завезти певну кількість військ через Білорусь і знову напасти з Півночі, – зазначив військовий експерт.
На його думку, навіть для виконання такого плану очільнику Кремля знадобиться час – щонайменше 2 – 3 місяці. За цей час країна-агресорка зможе перекинути свої війська. Наразі білоруси не готові до прямого зіткнення з українською армією. Насамперед кількісно, оскільки зараз країна має готових близько 15 тисяч осіб.
“Ця кількість військ є недостатньою для виконання будь-якого наступального завдання, – пояснив Світан.
За його словами, для того, щоб здійснити наступ на Україну білорусам треба підготувати військо близько 60 – 70 тисяч військових. Таким чином, Російські війська можуть знову здійснити повномасштабний наступ на Київ. Однак їхні успіхи будуть малоймовірними, навіть якщо вони атакуватимуть столицю з Білорусі.
Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни. Експерти зазначають, що у випадку повторного наступу на північ України російські війська навряд чи будуть більш успішними взимку 2023 року, ніж вони були в лютому 2022 року.
Аналітики наголошують, що російська армія деградувала та не має бойової потужності, яку вона мали при першій спробі захопити Київ.
Також вони пригадали те, що російські загарбники не змогли захистити свої здобутки по всій Україні та втратили понад 70 тисяч квадратних кілометрів окупованої території з моменту відходу з-під Києва.
“Українські війська, зі свого боку, підготували значні оборонні укріплення на півночі України і зараз краще підготовлені до оборони, ніж у лютому 2022 року. Місцевість поблизу білорусько-українського кордону не сприяє веденню маневреної війни, а можливі шляхи вторгнення з Білорусі до Києва пролягають через вузькі місця в Чорнобильській зоні відчуження, які українські війська вже навчилися захищати, – йдеться в матеріалі.
Експерти інституту наголосили на тому, що наразі росіяни в Бахмуті просуваються не більше ніж на 100 – 200 метрів за день після того, як зосередили там свої основні зусилля. У звіті ISW також зазначили, що Росія не встановила перевагу в повітрі та значною мірою вичерпала свій арсенал високоточних боєприпасів.