Спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що питання про “Північний потік 2” має бути на порядку денному у всіх гілках влади. Про це повідомила пресслужба апарату Верховної Ради.

“Ми повинні зробити так, щоб “Північний потік-2″ не був добудований. Це першочергове завдання, яке стоїть перед українськими політиками”, – цитує пресслужба слова Разумкова, сказані в ефірі одного з телеканалів.

Разумков зазначив, що Рада оперативно проголосувала за звернення до Конгресу США щодо санкцій проти учасників будівництва газопроводу “Північний потік 2”.

“Не відкладаючи це питання на потім, парламент проголосував за відповідне звернення. Оскільки в країні гостро стоїть питання національної економічної безпеки”, – підкреслив він.

Зазначимо, що Міністерство фінансів США у п’ятницю, 21 травня, оголосило про розширення санкцій щодо суден і компаній, пов’язаних з будівництвом газопроводу “Північний потік-2”.

До переліку додали федеральну державну установу “Морська рятувальна служба”, товариство з обмеженою відповідальністю “Мортранссервис”, акціонерне товариство “Самарский теплоэнергетический имущественный фонд” і ТОВ “КОКСОХИМТРАНС”.

Також до цього переліку потрапили декілька суден, задіяних до будівництва газопроводу, серед них – “Академик Черский”, “Артемис Оффшор”, “Бахтемир”, “Балтийский исследователь”, “Финвал”, “Капитан Беклемишев”, “Мурман”, “Нарвал”, “Сивуч”, “Спасатель Карев”, “Умка”, “Владислав Стрижов” и “Юрий Топчев”.

При цьому мінфін США опублікував документ, що дозволяє і регулює взаємодію з установою “Морська рятувальна служба” в питаннях, що не мають відношення до “Північного потоку-2”.