Колишній міністр оборони Анатолій Гриценко розкритикував президента Володимира Зеленського за офіційний візит в Катар на тлі військових маневрів Росії з розгортанням уздовж кордону з Україною великого військового угруповання.

За словами Гриценка, Зеленський повинен був скасувати візит і залишитися в Києві, оскільки таким чином глава держави послав би партнерам України сигнал про те, що усвідомлює рівень небезпеки і тим самим консолідував би зусилля української дипломатії по формуванню антипутінської платформи підтримки Києва.

“Це фактично обнуляє зусилля української дипломатії по формуванню антипутінської платформи підтримки України”, – пише Гриценко в Facebook.

Однак колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі на своїй сторінці в “Фейсбуці” заступився за Зеленського і заявив, що президент вчинив правильно, оскільки не може проявляти слабкість, кожен раз піддаючись на шантаж і погрози Кремля.

“Я був би схильний погодитися з паном Гриценком, не знаючи контексту ситуації. Але слід розуміти: Кремль завжди діє так, щоб наші країни не могли нормально жити, нормально існувати і нормально розвиватися. Якби кожен раз через те, що вони починають провокації, президент переглядав свій робочий графік, графік закордонних візитів або залучення інвестицій, це призвело б рівно до того, чого хоче Путін. Він не повинен формувати наш порядок денний “, – заявив Саакашвілі.

Він розповів про те, як в період перебування на посаді президента Грузії Росія розмістила ЗРК “С-300” на території окупованої Абхазії і привела комплекси в повну боєготовність, однак, незважаючи на ризик бути збитим, Саакашвілі кожен раз віддавав наказ на зліт.

“Хочу розповісти вам одну історію. Коли після російсько-грузинської війни я перший раз сів у літак, щоб полетіти на захід Грузії, нам сказали, що С-300, які вони тільки що завезли в Абхазію, були приведені в повну бойову готовність і їм варто лише натиснути на кнопку, щоб нас збити. Начальник охорони запитав мене: “Що робити?” – І я відповів: “Летіти”. Кожен раз, піднімаючись в повітря всі наступні роки мого президентства, ми літали на мушці цих С-300. Вони це зробили спеціально, щоб я перестав літати і перестав спілкуватися із зовнішнім світом.

Але я все робив, як раніше, і не міняв свої плани, тому у мене є своя думка. Можна сперечатися про те, ефективний візит в Катар чи ні, чи є реальні результати чи ні, але відмовитися від візитів і від порядку денного було б вкрай нерозумно “, – зазначив Саакашвілі.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.