Мер Львова Андрій Садовий розповів, що на сьогоднішній день в місті зайняті 49% лікарняних ліжок, які відведені для хворих на коронавірус. А оскільки напередодні Різдва в місті “особлива атмосфера”, то ніякі заборони не діятимуть.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

“Я дивлюся за кількістю людей, які хворіють в Україні. Чесно кажучи, зростання дуже серйозне. Однак у нас по Львову ситуація в принципі рівно тримається кількості людей, хворих і по ліжкомісць. Ми маємо близько 49% ліжок зайнятих в наших міських комунальних лікарнях.

Зараз мова йде про локдаун. Уряд ще не вирішив остаточно, як він буде виглядати, але він повинен бути індивідуальним і враховувати специфіку кожного регіону. “, – сказав він.

У той же час Садовий уточнив, що напередодні Різдва в місті “особлива атмосфера”.

“Наприклад, ми розуміємо, що Різдво скасувати не можна, адже у нас в цей час завжди особлива атмосфера у Львові. Дуже багато людей хочуть її побачити, і це потрібно врахувати, тому що ніякі заборони не діятимуть.

Я дотримуюся думки, що потрібно щодня моніторити ситуацію і більше робити посилів з точки зору масочного режиму і дотримання карантину. Воно може дати більший ефект, ніж просто різко все зупинити. Жорсткі обмеження можуть бути дуже великим ударом по економіці міста.

По країні потрібно дивитися, де яка готовність є, тому що якщо медична система є готова, то це один варіант, якщо не готова – треба закривати. Ми у Львові поки тримаємо ситуацію “, – зазначив мер в ефірі радіо« Люкс ».

Відзначимо, що у Львові виконком міськради оголосив всі суботи та неділі до 30 листопада робочими днями. Таким чином місцева влада планує обійти рішення Кабміну про введення карантину вихідного дня.

Про це в Facebook в п’ятницю, 13 листопада, повідомив мер Львова Андрій Садовий.

“Тільки що закінчилося засідання виконкому. Прийняли рішення, що до 30 листопада субота і неділя на території Львова оголошені робочими днями для закладів громадського харчування, торгово-розважальних центрів, закладів культури, спортивних залів, фітнес-центрів і ринків. Це означає, що у Львові неможливо ввести карантин “вихідного дня”, у нас немає вихідних. Люди мають право на працю”, – написав Садовий.

У документі також зазначено, що всі перераховані суб’єкти господарювання зобов’язані неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів. Також львівська влада планує звернутися до Кабміну з вимогою скасувати постанову про карантин вихідного дня.

“Залишаю скан рішення Виконавчого комітету. У разі, якщо завтра хтось буде намагатися заважати вам працювати, покажіть їм це рішення і звертайтеся на гарячу лінію за телефоном 1580. Наші юристи допомагатимуть захистити ваші права”, – заявив мер Львова.