В історії з підвищенням тарифів і виникла з цього приводу масовою істерією, як зазвичай, багато емоцій, за якими голос розуму без різниці. Пропонуються найрізноманітніші рішення і кроки, крім тих, які дійсно потрібні.

Такими словами розпочав своє повідомлення в Фейсбук український блогер, журналіст і політичний оглядач Денис Казанський, далі прямим текстом:

Як би не було боляче це усвідомлювати – тарифи в майбутньому будуть тільки рости. І знизити фінансове навантаження на населення можна лише одним способом – економією. Причини непомірних платіжок за опалення – застаріла, неефективна система опалення.

У радянських будинках немає можливості регулювати температуру радіаторів, тому часто-густо бачимо ситуацію, коли навіть в теплі дні батареї розжарені, і в результаті люди отримують величезні рахунки. Крім того, такі будинки не утеплені і промерзають в сильні холоди.

Я живу в новобудові, де фасад утеплений, а на батареях стоять регулятори (як на фото), і мені жодного разу не приходив астрономічний рахунок за опалення. У жовтні та квітні, коли на вулиці +10, ми не включаємо його зовсім. А в інші місяці прогріваємо тільки ті кімнати, де знаходимося. На повну потужність батареї працюють тільки зараз, в сильний мороз. Але скільки таких морозних днів було за останні пару років? В цілому – тижнів зо два.

В истории с повышением тарифов и возникшей по этому поводу массовой истерией, как обычно, много эмоций, за которыми…

Опубліковано Денисом Казанским Неділя, 17 січня 2021 р.

Висновок звідси простий – країна потребує масштабної реконструкції житлового фонду. Без цього ми так і будемо марно спалювати мільярди кубометрів газу і отримувати величезні рахунки. І платити за ним в будь-якому випадку доведеться. Газ Україні ніхто не подарує.

Бідне населення саме реконструкцію житла не потягне. Не обійтися без державної програми. І гроші в теорії є. Можна було б направити на таку реконструкцію частину коштів від «великого будівництва». Була б і реальна допомога людям, і вкладення в енергобезпеку країни.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що вже з наступного місяця тариф на газ не буде перевищувати 6,99 грн за куб.

“З наступного місяця ціна на газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб. Відповідне рішення уряд ухвалить найближчим часом і воно діятиме тимчасово до кінця карантину або до завершення опалювального сезону. Також у парламенті мають схвалити ініціативу щодо граничного обмеження тарифу на розподіл газу до рівня не вище 1,79 грн за кубічний метр”, – написав Шмигаль.

Він пояснив, що 6,99 грн за кубічний метр – це найнижча ціна, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня.