Вчора, представник президента у Конституційному Суді України та член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у ефірі «Перші особи» спростував причетність Офісу Президента до «зливу» спецоперації затримання «вагнерівців».

Дехто вважає, що слідча комісія може знайти причетність до цього Офісу Президента. Але насправді, за словами Веніславського, ОП нічого боятися. Зазначимо, що приблизно за тиждень має вийти розслідування Bellingcat.

На його думку, розслідування Bellingcat не принесе жодних сенсацій.

«Якоїсь зради точно немає», – наголосив Веніславський.

Він також зазначив, що 18 липня відбулось засідання Тимчасової слідчої комісії в комітеті. Наразі невідомо, які обставини вони встановили.

Щоправда, як повідомлялося, то на засідання запрошували п’ятого президента Петра Порошенка, щоб він дав свідчення. Натомість Порошенко з невідомих причин відмовився прийти.

«Він має дати ту інформацію, яку потім можна використати в будь-якому досудовому розслідуванні, якщо він вважає, що є підстави. Якщо він починає говорити, що прийде тільки з Зеленським, то, вибачте мені, кожен нардеп може так говорити».

Веніславський також наголосив, якщо Порошенко розуміє, що має докази протиправної діяльності, то він повинен прийти і сказати, а не займатися політичними піар-кампаніями, не надаючи жодної інформації для ТСК.

Нагадаємо, у липні 2020 року в Білорусі затримали 33 найманців, які співпрацювали з бойовиками на українських тимчасово окупованих територіях. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не віддасть затриманих бійців ПВК «Вагнера» Україні і віддав бойовиків Росії. За інформацією ЗМІ, операцію із затримання «вагнерівців» спланували українські спецслужби, але вона провалилась через нібито «злив» з ОП.