Два роки тому Юлії Тимошенко не вистачило два з половиною відсотка, щоб поборотися з Володимиром Зеленським у другому турі президентських виборів. З тих пір лідер “Батьківщини” не втомлюється критикувати нову владу, при цьому не виключаючи можливість створити з нею коаліцію.

З лютого цього року “Батьківщина” знову заговорила про вступ до коаліції з партією Зеленського. Те, з якою інтенсивністю цей сценарій обертається в інформаційному середовищі, підтверджує, що від планів повернутися до управління державою Тимошенко не відмовилася: якщо не в якості президента, то прем’єр-міністра.

Після парламентських виборів “Батьківщина” відійшла в уже звичну для себе опозицію, критикуючи владу і особливо – Кабінет міністрів. У плані рейтингів 2019 рік не видався для політсили Тимошенко особливо вдалим. Відсотки її підтримки застигли на рівні результатів парламентської кампанії. Але постійні акценти на соціальній тематиці дали свої плоди, і “Батьківщина” змогла повернути собі частину колишніх прихильників, розчарованих у новій владі.

На місцевих виборах восени 2020 року політсила Тимошенко мала намір взяти реванш. Основна мета – отримати якомога більше мандатів у місцевих радах на різних рівнях по всій країні. В якійсь мірі план “Батьківщини” спрацював: за цим показником вона посіла друге місце, поступившись лише партії президента.

“Рейтинг” Батьківщини “зараз становить приблизно 12,5% і приблизно стільки ж – президентський рейтинг Юлії Володимирівни. Підтримка Юлії Тимошенко і її політсили протягом 2020 року була стабільною, в районі 8-11%. Якщо точкою відліку брати парламентські вибори, то і рейтинг партії, і рейтинг самої Юлії Володимирівни однозначно виросли “, – сказав виданню директор соціологічної групи” Рейтинг “Олексій Антипович.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що Тимошенко вдалося поліпшити свої позиції через зимове загострення хворобливого для українців питання тарифів.

“Тимошенко сприймається як один з критиків тарифної проблеми і пропонує її рішення. Плюс вона постійно просуває соціальну проблематику. І це привертає до неї ті верстви населення, для яких ці проблеми актуальні”, – зазначив у розмові з РБК-Україна експерт.

Безперервні випади в бік влади не заважають Тимошенко підтримувати з нею контакти і намагатися налагоджувати мости. У листопаді та грудні “Батьківщина” підстрахувала президентську фракцію, давши голоси за держбюджет на 2021 рік.

У січні, в день, коли політсила Тимошенко буквально розносила в сесійній залі Ради президентський документ про референдум, журналісти сфотографували доброзичливу переписку її лідера з главою ОП Андрієм Єрмаком. Тимошенко пояснила це тим, що для “зміни стратегії держави” готова “говорити з усіма чиновниками”.

Співрозмовники РБК-Україна в оточенні Зеленського стверджують, що комунікація між Тимошенко і Банковою часто відбувається через Єрмака. Президент з лідером “Батьківщини” спілкується рідко, в основному під час його зустрічей з керівниками парламентських фракцій.

Публічно в президентській команді не поспішають відмахуватися від можливості коаліції з політсилою Тимошенко. Але величезною перешкодою цьому може стати розбіжність у поглядах обох партій, каже голова “Слуги народу” Олександр Корнієнко.

“Категорично заявляти, що це неможливо, я б не став. Але зараз мені складно зрозуміти, як ми можемо створити коаліцію з ким би то не було у Верховній Раді, враховуючи, що їх позиції різняться з нашою. Що стосується” Батьківщини “є кілька тем, в яких ми грунтовно розходимося. Це відношення до ринку землі, приватизації та ліберальних реформ. У мене є сумніви, що ми зможемо дійти згоди з “Батьківщиною” в цих питаннях “, – пояснив РБК-Україна Корнієнко.

Володимир Фесенко допускає, що на Банковій можуть розглядати Тимошенко як одного з кандидатів на роль антикризового менеджера в уряді. Але навряд чи найближчим часом статус лідера “Батьківщини” може змінитися, уточнив експерт. Він упевнений, що поки монобільшість юридично існує, ніяких коаліцій з іншими політичними силами не буде.

“Думаю, в найближчій перспективі цілісності монобільшості нічого не загрожує. Тому перспектив формування нової коаліції поки не проглядається. Це означає, що також не буде інших прем’єр-міністрів, тільки якщо сам президент не захоче замінити Шмигаля. Але тоді замість Шмигаля буде непартійна, технократична фігура “, – сказав Фесенко.

Один зі співрозмовників в оточенні Зеленського підтвердив: Тимошенко дійсно намагається переконати президентську команду в тому, що краще за всіх може справлятися з кризовими ситуаціями. Але проблема в тому, що вона не готова йти на поступки і відкидає будь-які умови, крім своїх.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.