Україна комплексно долучається до роботи в рамках Європейського сировинного, водневого та акумуляторного Альянсів.

Про це 19 січня повідомила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час установчого засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату, про що повідомляє Урядовий Портал.

“Європейський зелений курс створює нові можливості для інтеграції України до Європейського Союзу через формування секторальних об’єднань – сировинного, акумуляторного або водневого Альянсів. Це нова політика Євросоюзу щодо третіх країн, і залучення України до цих об’єднань означає, що нас розцінюють як повноправного гравця”, – сказала Ольга Стефанішина.

Віцепрем’єр-міністр підкреслила, що з найпершого дня Україна є активним учасником розвитку і формування політик Євросоюзу в рамках Європейського зеленого курсу (ЄЗК). А українські державні та приватні компанії вже беруть активну участь у європейських промислових альянсах та аналізують можливості й ризики ЄЗК.

“Звичайно, Європейський зелений курс є джерелом не тільки можливостей, але й викликів. Уряд вже направив до ЄС позиційний документ щодо участі України в Зеленому курсі та отримав позитивну відповідь від європейських партнерів. Наразі розроблена позиція Уряду щодо механізму вуглецевого коригування імпорту – майбутнього податку, який може створити торгові обмеження для українських експортерів. Уряд буде продовжувати діалог у цьому напрямі та вимагати індивідуального підходу до України. Підтверджую, що голос України чують і враховують при формуванні політик ЄЗК”, – сказала Ольга Стефанішина.

Віцепрем’єр-міністр також зазначила, що участь України у розробці та впровадженні принципів Європейського зеленого курсу піднімає Україну у вищу лігу країн, які сповідують спільні цінності сталого розвитку.