Ірина Венедіктова заявила, що всі кримінальні провадження, в яких фігурує прізвище народного депутата Віктора Медведчука, доведуть до логічного завершення. Наразі проєктів підозр немає, однак за наявності підстав їх підготують. Про це вона повідомила в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За словами очільниці Офісу генпрокурора Ірини Венедіктової, є багато проваджень, у яких фігурує прізвище лідера громадського руху “Український вибір – Право народу” Віктора Медведчука.

«Своє логічне продовження і завершення (провадження щодо Медведчука) вони знайдуть. Наразі матеріали, які були б проєктами підозр, мені не подавали», – зазначила Венедіктова.

Спираючись на її слова, слідство активно працює в різних напрямах:

щодо мережі автозаправок;

щодо фактів можливого незаконного переміщення нафтопродуктів із Росії поза митним контролем;

щодо ухилення від сплати податків;

щодо діяльності “Українського вибору”, де 3 учасникам громадського руху вже повідомили про підозру у сприянні окупації Крим.

Глава Офісу генпрокурора додала, що спершу слідство збере матеріали, після цього оцінять їхню якість та обґрунтованість, вже тоді ставитимуть питання щодо проєкту підозри.

Варто зауважити, зовсім нещодавно стало відомо, що  великий будівельний підрядник “ПЕТОН” став власником Новошахтинського заводу нафтопродуктів (НЗНП, Ростовська область, РФ), бенефіціаром якого згідно з декларацією народного депутата Віктора Медведчука за 2020 рік є його дружина Оксана Марченко, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідно з даними аналітичної системи “СПАРК-Інтерфакс”, ТОВ “Петон Інвест Технолоджі” стало власником 93% статутного капіталу ТОВ “Юг Энерго” (Ростов-на-Дону, РФ), основним активом якого є НЗНП і бенефіціаром якого також була зазначена Марченко. Відповідну зміно внесено до ЄДРЮО 5 квітня.

“Юг Энерго” раніше було афілійоване з аграрною групою “Юг Руси” Сергія Кислова, проте 2018 року опинилося під контролем двох кіпрських офшорів: Ventolor Investments Ltd (60%) і Teteos Global Ltd (33%), частки яких тепер і перейшли “ПЕТОНу”.

Ще 7% “Юг Энерго” залишилося у самого НЗНП. Раніше підрядник уклав великі контракти на модернізацію НПЗ.