Застосування санкцій ЄС – це, в першу чергу, відповідальність держав-членів Євросоюзу, хоча Єврокомісія може ініціювати розслідування за невиконання ними зобов’язань, передбачених законодавством ЄС.

Так у Єврокомісії відповіли на запит Радіо Свобода з проханням прокоментувати те, що німецьке фільтраційне обладнання потрапило на дві кримські електростанції попри санкції ЄС.

Чи означає це, що санкції ЄС проти поставок товарів у Крим не завжди спрацьовують належним чином, і чи докладають компетентні органи ЄС зусиль для вдосконалення механізму відстеження можливих порушень.

У відповіді речниця Єврокомісії з питань конкуренції Аріанна Подеста пояснила, що застосування санкцій – це відповідальність держав-членів ЄС. Єврокомісія, своєю чергою, є гарантом договорів, моніторить виконання законодавства ЄС та може ініціювати розслідування через невиконання ними зобов’язань, передбачених законодавством ЄС.

«Комісія уважно стежить за будь-якими достовірними повідомленнями про порушення, які з’являються у ЗМІ, та оцінює надану інформацію перед тим, як ухвалити рішення про те, щоб довести це питання до відома національних органів влади», – пояснила речниця, додавши, що Єврокомісія залишається на зв’язку з національними органами влади щодо таких розслідувань та їхніх результатів.

Також у Єврокомісії нагадали, що 19 січня 2021 року Брюссель запропонував низку заходів, які включають «подальше сприяння одноманітному виконанню санкцій ЄС, пропонуючи посилити механізм обміну інформацією та наголошуючи на важливості його моніторингової ролі» (вони містяться у документі під назвою «Європейська економічна та фінансова система: сприяння відкритості, міцності та стійкості»).

Як повідомлялося раніше, литовські журналісти звернули увагу на відеоролик російської компанії «Воронеж-Аква» – одного з підрядників будівництва двох кримських електростанцій, який відповідав за очистку води. На відео з Таврійської та Балаклавської ТЕС видно, які саме були встановлені фільтраційні установки.