Хто міг уявити в липні 2020-го, коли Зеленський говорив про заглянути в очі Путіну, мир за всяку ціну і припинення вогню, що він через півроку почне атакувати Порошенко відносинами з Путіним і публікувати записи Медведчука по трубі, намагатися конкурувати на антиросійському полі? Пише журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook, передаємо в оригіналі.

В активі особистих антиросійських рішень Зеленського на даний момент, починаючи з лютого:

– підозра Медведчуку;

– закриття трьох проросійських телеканалів;

– блокування авіасполучення з Білоруссю;

– публікація записів розмов Медведчука (хоча впадає в очі, що “зливають” записи в ЗМІ влада в тому випадку, коли не збирається їх використовувати як докази на суді).

Зеленський зробив цілий ряд антипутінських заходів,  адже до січня 2020-го про це не йшлося. Це позитивне явище – результат системного тиску громадської думки, яке слід продовжувати.

Поразка Слуг народу на місцевих виборах в жовтні 2020-го була пов’язана не тільки з хаотичними кадровими та управлінськими рішеннями. Величезне значення мало інформаційне поле – таємні переговори в Омані, після яких Путін призначив переговірником з Офісом президента автора “придністровського світу” Дмитра Козака, заміна після призначення Козака глави ОП Богдана на Єрмака, спроби вибудувати зближення з Росією, спроба влаштувати огляд генералом “ДНР” наших позицій під Шумами, зрадницький “Вагнергейт” – все це підірвало довіру виборців, і коли рейтинг Зеленського доскакав до 20%, а в США обрали Байдена, Офіс президента зробив певні висновки.

Громадська думка працює, якщо довго бити веслом по голові влади.

Тепер уже не можна не посадити Медведчука до в’язниці – люди засудять, якщо Медведчук зможе втекти або не отримає тюремний термін, процес повинен бути всеосяжним, треба витягнути все, що з Медведчуком було пов’язано.

Також за логікою дій влади, слід відрізати будь-які поставки від структур, пов’язаних з Медведчуком в РФ, припинити договорняки з постачанням електроенергії з Росії та Білорусі – а чим це краще домовленостей по трубі у Порошенка з Медведчуком? Теж хтось близький до ОП “тре” по телефону, домовляється про розподіл прибутку.

Так що треба збільшувати завантаження наших атомних станцій, інвестувати в розвідку наших родовищ, і почати закуповувати вугілля, бензин, дизель і бітум не в Білорусі і не в РФ, а в інших країнах, також як ми це робимо по закупівлях газу. Звичайно, не одномоментно, а поступово, треба різати цю залежність. Цим шляхом пішли країни Балтії, Польща, всі, хто піддається тиску і шантажу РФ. Інакше виникнуть підозри, що Зеленський теж когось уповноважив займатися бізнесом з Кремлем.

Сподіваюся, будуть передані все-таки в суд справи по захопленню Криму і по настанню російської армії під Іловайськом і Дебальцевим, це буде справедливо, і має закінчитися тим, що чекає суспільство – розповісти правду про те, хто там давав і не давав накази, визначенням відповідальності, і вироком у тому очевидному факту, що особисто Путін і Кремль дали наказ своїм військам вбити сотні українців. Пора Зеленському сказати офіційно: “Путін – вбивця!”.

У президента України для цього куди більше підстав, ніж у президента США.

Загроза припинення вогню з придністровського сценарію поки зберігається, і знижувати тиск ні в якому разі не можна.

Тому має бути повноцінне розслідування і “Вагнергейта”, і інших операцій ГУР МО, які були одна за одною провалені в 2020-му році, причому в результаті деяких з цих провалів загинули люди і значна кількість потрапили в полон. Участь Офісу президента в цій справі має бути встановлено. Раз починається боротьба з Путіним, треба розслідувати все, не завжди потрібна повна прозорість, але народні депутати з допуском, правоохоронці, повинні робити свою роботу.

Війна триває. Ми переможемо, коли у держави і більшості в суспільстві буде єдина стратегія розриву всіх залежностей від Росії.