Хороша і логічна новина. Переговори на вищому рівні в форматі Україна-Франція-Німеччина відбудуться найближчим часом. На цей раз без участі Росії. Що, погодьтеся, цілком логічно.
Будемо дивитися на речі тверезо, спроби “обговорювати Україну без України” робилися не раз. І справа не в силі або слабкості нашої дипломатії. Ну не можемо ми заборонити зустрічатися або говорити по телефону Путіну і Меркель, наприклад. І регламентувати теми їх розмов ми теж не зможемо. Це було, було не раз і нічого страшного в цьому немає – чесна констатація рівня нашого впливу в світовій політиці, пише політолог Кирило Сазонов.
Часи змінилися. І демонстративні переговори по російській агресії в Україні без участі агресора Росії – це вперше. І це дійсно правильно. Просто наші партнери в ЄС дуже довго вважали, що гопника можна якось задобрити. Умовити. Поступитися. Як свого часу з Гітлером. Давайте віддамо йому Чехословаччину і нехай заспокоїться. Ось ще шматочок жере, але його можна зрозуміти, далі він точно не піде. І так до фіналу трагедії.
З Кремлем зараз та ж історія. І Європа робить такі ж помилки, як і в минулому столітті. Сподіваюся, настає деяке прозріння. І, припускаю, тут не обійшлося без розмов європейських лідерів з новим президентом США. Ну і останні спроби Кремля брязкати зброєю викликають вже роздратування навіть у найбільш терплячих.
Не можна домовитися з гопником. Не можна задовольнити людожера благородною жертвою. Днем, коли “мафія засинає”, чесні жителі міста повинні зібратися і вирішити, як дати їй відсіч спільними зусиллями. Тим паче, тут набагато легше, ніж в цій самій грі. Чесні люди з самого початку знають, хто мафія…
Чого ж хоче Кремль? Спостерігачі в Києві – і цю точку зору, схоже, поділяє і сам Зеленський – називають кремлівське весняне загострення відповіддю Путіна на санкції проти лідера проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука. Однак в телефонній бесіді з Меркель Путін озвучив і іншу мету шантажу, якій Москва домагається всі останні роки, йдеться у матеріалі видання “Цензору Нет”.
Російський президент заявив канцлеру про необхідність “налагодження прямого діалогу” Києва “з Донецьком і Луганськом і правового оформлення особливого статусу Донбасу”.
Власне, про цей “прямий діалог” – і, відповідно, перетворення Росії з боку конфлікту в посередника – в Кремлі кажуть з самого початку конфлікту. Особливо пожвавилися ці розмови після обрання Зеленського, коли Москва спробувала використовувати механізм Тристоронньої контактної групи (ТКГ) для проведення консультацій між українськими представниками та представниками маріонеткової влади “народних республік”, на яких Росія, Франція і Німеччина здійснювали б посередницьку місію.
Тепер, коли цей план провалився і українські учасники переговорів куди жорсткіше, ніж раніше, реагують на розширення представництва “ДНР” і “ЛНР” в складі російської делегації, Кремль переходить до відвертого тиску і “війні нервів”, яка загрожує перерости в справжній гарячий конфлікт.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.