Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 квітня, здійснив робочий візит у Париж. Там у нього відбулися переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

На своїй сторінці у телеграмі президент написав, що обмежені подорожі не обмежують дружбу. Попри пандемію, ми в Парижі, вже вдруге обговорюємо просування до миру на Донбасі.

“Наші тези чіткі та зрозумілі: мають бути виконані домовленості, досягнуті взимку 2019-го, коли країни – учасниці війни та країни, що допомагають з її закінченням, сиділи й говорили за одним столом. Обов’язково має бути припинено вогонь. Бо як інакше можна рухатися далі? Цьогоріч у нас уже загинуло майже 30 військових, більшість – застрелена снайперами”, – заявив Володимир Зеленський.

Президент наполягає, що на Донбасі потрібно відкрити рух через КПВВ, дозволити ОБСЄ та Міжнародному комітету Червоного Хреста отримати доступ на окуповані території та допомагати ув’язненим. Також необхідно завершити обмін «всіх на всіх». Великдень – чудовий привід, щоб зрушити цей процес.

“Обговорили й кластери, запропоновані Францією та Німеччиною як план руху до миру. Це дієві й чіткі кроки, які допоможуть закінчити війну”, – написав глава держави.

Під час зустрічі, за словами президента, вдалося обговорити питання окупованого Криму, що на зустрічі в грудні 2019-го було неможливим. Таким уже підписано «Мінськ», де про втрату півострова скромно замовчано. Еммануель Макрон знає, що Крим – це Україна.

“Я також переконаний, що ми повинні отримати ПДЧ в НАТО. Не мав змоги обговорити це питання з канцлером Меркель, але побачив підтримку Президента Макрона”, – запевнив Зеленський.

Президент зазначив, що ще одна наша мета – вступ України до ЄС. Він заявив, що ми пропонуємо країнам Євросоюзу підписати декларацію, яка засвідчує підтримку намірів України. Дехто вже навіть підписав.

“І наостанок. Сьогодні, в часи розвитку технологій, сильний не той, хто має зброю та вміє стріляти. Сильний той, хто вміє говорити й діяти для збереження людських життів і миру. Настав час для дій справжніх друзів України. Ми з Еммануелем Макроном – точно на одній хвилі та маємо спільне бачення”, – підсумував Володимир Зеленський.

Додамо, що на брифінгу після зустрічі, Зеленський розповів, що у нього з французьким президентом гарні відносини і він вдячний йому за це.

“Вдячний йому, у нас дійсно теплі, тепліші, ніж погода, відносини. Це почалося ще з того часу, коли він підтримав, і ми познайомилися після першого туру. Я ще не був президентом, але він підтримав мене і підтримав Україну”, – сказав він.