У 27 країнах Євросоюзу міністри закордонних справ домовилися підготувати новий пакет санкцій проти влади і установ Білорусі, щоб “підтримати демократичні права народу країни”.

Про це повідомляє з посиланням на верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля інформаційне агентство ТАСС.

“Сьогодні ми домовилися почати підготовку нового раунду санкцій у відповідь на насильство влади і з метою підтримки білоруського народу. Ці санкції будуть введені не тільки проти фізичних осіб, а й проти структур, компаній і підприємців”, – сказав він.

Так, вся спонсорська допомога буде направлена ​​неурядовим організаціям для підтримки громадянського суспільства. “Ми більше не переведемо жодного євро режиму Лукашенка. Всі гроші підуть на розвиток громадянського суспільства Білорусі через різні неурядові організації”, – заявив Жозеп Боррель.

Відзначається, що за підсумками зустрічі міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що поки Лукашенко не піде на діалог з народом, ЄС буде підвищувати тиск на нього.

Євросоюз вже погодив введення нового пакету санкцій, під які потраплять не тільки чиновники, а й організації, компанії і бізнесмени, пов’язані з окупаційною владою.

Нагадаємо, що Євросоюз ввів санкції проти Лукашенка і ще 14 білоруських чиновників за фальсифікацію результатів виборів і застосування насильства до демонстрантів.