У Запорізькій області член виборчої комісії виявив, що у нього зі столу зникли 40 бюлетенів і звернувся в поліцію.

Про це повідомляє прес-служба поліції Запорізької області.

Відзначається, що зараз співробітники поліції розшукують зловмисника, який скоїв крадіжку.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “Викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня”.

У разі доведення провини, зловмисникові може загрожувати до двох років позбавлення волі.

У поліції також повідомили, що надійшло 87 повідомлень про можливе порушення виборчого законодавства в день голосування. В даний час відкрито одне 1 кримінальне провадження та складено два адміністративних протоколи.

Правоохоронці зареєстрували майже 2,5 тисячі повідомлень про правопорушення, пов’язані з виборчим процесом, відкрили 28 кримінальних проваджень і перевіряють ще один факт незаконного підвезення виборців на дільницю.

Про це повідомив глава Національної поліції України Ігор Клименко на брифінгу 25 жовтня в Києві.

“На даний момент зареєстровано 2 тис. 401 заяву та повідомлення від громадян, які пов’язані з виборчим процесом, найбільше – в Києві, Київській і Дніпропетровській областях”, – сказав Клименко.

За його словами, з 8 ранку неділі складено 63 протоколи про вчинення адмінпорушень. 41 протокол складено у зв’язку з пошкодженням виборчого бюлетеня, також зафіксовані факти виносу бюлетенів.

“Багато фактів, коли розривали і викидали бюлетені”, – сказав він, додавши, що в ряді випадків виборці пошкоджували виборчі урни.

Глава Нацполіціі розповів, що в даний момент 28 фактів правопорушень внесені відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, перш за все, мова йде про перешкоджання здійсненню виборчого права.