Радник української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович на конференції заявив, що Росія зацікавлена ​​в проведенні зустрічі в нормандському форматі на рівні політичних радників, і що така зустріч може пройти до кінця року.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За його словами, російська сторона підтвердила бажання провести зустріч на рівні політичних радників лідерів України, Росії, Німеччини та Франції на цьому тижні.

Він також додав, що для України головне те, що Росія все ще залишається в нормандському процесі і формально немає підстав для переходу до плану “Б” мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

“Українська делегація для участі в ТКГ кваліфікує те, що відбувається, як дуже-дуже-дуже повільне, але просування. Найголовніше досягнення для нас – то, що Росія все ще зберігає процес, і, фактично, ми можемо констатувати, що справи йдуть за планом “А”, що формальних та неформальних підстав для переходу до плану “Б” поки ще немає “, – сказав Арестович.

Він повідомив, що “нещодавно на цьому тижні вони (РФ – прим. Ред.) підтвердили бажання провести зустріч на рівні політичних радників”.

Арестович нагадав, що останнє в цьому році засідання ТКГ відбудеться 15 грудня.

Відзначимо, раніше видання “РБК-Україна” повідомляло про те, що Україна поки не розглядає питання розміщення на Донбасі миротворців ООН.

Українська сторона пропонує в 4 рази збільшити склад місії ОБСЄ.

Про це заявив на брифінгу радник української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович.

“Дорожня карта, яку оприлюднив президент Порошенко. Ну я дуже радий, що він повністю підтримує план спільних кроків, які запропонувала українська делегація ТКГ, вони збігаються на 99%. Єдина відмінність – це миротворці ООН. Ми також говоримо про збільшення складу місії ОБСЄ в чотири рази “, – заявив він.