ccoca

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрилакримінальне провадження протипосадових осіб Coca-Cola іPepsiCo за публічне визнанняанексованого Криму суб'єктом Російської Федерації. 

Про це повідомив народний депутатГеоргій Логвинський на своїй сторінці в  Facebook і опублікував скан відповіді прокуратури на запит, передає Корупція Інфо

"Посадові особи Coca-Cola і PepsiCo таки можуть сісти у в'язницю. Прокуратура АР Кримпочала кримінальне провадження за ч.1 ст. 364-1 Кримінального кодексу України", -написав він.

Частина 1 статті 364-1 КК України (зловживання повноваженнями службовою особоююридичної особи приватного права) передбачає покарання у вигляді штрафу, арешту на строк до трьох місяців або обмеження волі до двох років. 

За даними Логвинського, прокуратура також проводить перевірку щодо злочинів, передбачених статтями 110 (посягання на територіальну цілісність України) і 229(незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару).

Нагадаємо, на початку січня російський підрозділ Coca-Cola на своїй офіційній сторінці в мережі Вконтакте приніс вибачення за публікацію карти РФ без анексованого в України Криму, Калінінградської області РФ і Курильських островів. Після масових збурень росіян компанія вирішила позначити Крим як територію РФ. В українському офісі Сoca-Сola назвали"приєднання" Криму до Росії технічною помилкою, яка була допущена російським агентством, яке займалося розробкою корпоративного контенту і його розміщенням в соціальних мережах. 

"Технічна помилка" російського підрозділу компанії Coca-Cola крім закликів до відмови від продукції компанії і хештег #BanCocaCola змусила інтернет-користувачів перевірити і сайт компанії PepsiCo. Виявилося, що в російському офісі основного конкурента Coca-Cola також вважають Крим російським.