У п'ятницю, 3 серпня, у центрі окупованого Сімферополя чоловік облив себе горючою рідиною і підпалив, заявивши, що робить це на знак протесту проти свавілля влади


Про це повідомляють "Крим.Реалії".

Присутнім вдалося швидко загасити одяг, що загорівся на чоловікові.

Популярне: Понад 16 тисяч: в Україні рекордно зросла зарплата лікарів

Протестуючий кримський татарин Ватаном Карабаш є активістом "галявини протесту" "Стрілецька", учасники якої протестували проти встановлення паркану та забудови місця, де кримські татари звели свої будинки.

На місці "галявини протесту" живуть переважно репатріанти. Там планують збудувати новий район на 9 тис. осіб під назвою "Кримська роза". Крім житлових будинків планують звести школи, дитячі садки, спортивні комплекси та магазини.

Напередодні, 2 серпня, на це місце навідалися російські силовики.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що спроба самоспалення була вчинена через безвихідь і назвав це формою боротьби.

"Я б назвав це формою безвиході. Люди від постів і коментарів у соціальних мережах переходять до інших дій. Тепер така форма, як самоспалення, теж буде присутня в боротьбі нашого народу", – сказав Чийгоз.

При цьому заступник голови Меджлісу зазначив, що "галявина протесту" вдавалася до проросійськості, сподіваючись на сприяння окупаційної адміністрації, проте розрахунок цих активістів не виправдався.


 
"На жаль, ця група одна з перших підняла російський прапор у Криму. Вони зверталися, в основному, з надіями і впевненістю, що Аксьонов, окупаційна влада, московська влада наведуть справедливість. При цьому вони дистанціювалися від загальної боротьби проти окупації. Так ось – дистанціювання від загальної боротьби не допомогло. Сьогоднішній крок – це крок безвиході, здійснений нашим співвітчизником", – сказав Чийгоз.

Про Ватана Карабаша відомо, що він одружений, виховує трьох дітей..