укрнафта

Прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно нафтогазовидобувної компанії "Укрнафта" через відмову платити до держбюджету 3,3 млрд гривень рентних платежів

Про це стало відомо з визначення Зарічного суду міста Суми, передає Корупція Інфо з посиланням на "Першу інстанцію".

Цим рішенням суд відхилив скаргу "Укрнафти" в особі Качанівського газопереробного заводу на прокуратуру, яка не повертає йому вилучене майно (зразки вуглеводнів).

Як стало відомо із судових матеріалів, вилучення було проведено в рамках кримінального провадження стосовно службових осіб НГВУ "Охтирканафтогаз" ВАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укрнафта" (за ч. 2 ст. 364 КК України). Справа була відкрита 11 серпня.

Слідчі підозрюють, що "з метою одержання неправомірної вигоди для компанії" топ-менеджмент "Укрнафти" в 2015 році навмисне не платив до держбюджету рентні платежі на загальну суму 3,347 млрд гривень. Також скарбниця недорахувалася 12,8 млн гривень у вигляді податку на прибуток.

Предметом досудового розслідування також стала підробка документів, незаконне оприбуткування скрапленого газу під виглядом суміші вуглеводневих газів, ухилення від сплати акцизного збору.

Нагадаємо, "Укрнафта" відмовляється платити дивіденди державі і вирішила покрити виплату за 2014 рік на 632 млн гривень в рахунок припинення вимоги від "Нафтогазу" аналогічної суми зі спірних боргів за відібраний газ.