В оборонний бюджет палатою представників США  включено поправки проти “Північного потоку-2”. Президент Зеленський висловив подяку конгресменам, а також сподівання, що рішення підтримає Сенат.

Газовий шантаж Європи має припинитися назавжди. Ми вдячні Палаті представників США за включення до NDAA поправки, яка зупинить “Північний потік-2”, – зауважив глава держави.

Як відомо, поправку щодо санкцій проти російського проєкту погодились додати в оборонний бюджет у вересні. Аби стати законом, документ має підтримати Сенат та згодом його має підписати глава Білого дому Джо Байден.

Як відомо, напередодні американські сенатори від Республіканської партії знову виступили з ініціативою введення санкцій проти газопроводу “Північний потік — 2”.

Відповідне повідомлення розмістили у понеділок на сайті комітету із закордонних справ Сенату Конгресу США. Там повідомили, що вони передбачають, крім іншого, рестрикції щодо компанії-оператора Nord Stream 2 AG. 

До оборонного бюджету США на 2022 фінансовий рік група законодавців на чолі зі старшим республіканцем у вказаному комітеті Джимом Рішем (від штату Айдахо) запропонувала внести відповідні зміни. Це відбулося минулого тижня.

Згідно з текстом поправки, ініціативою передбачено, що не пізніше ніж через 15 днів після її набрання чинності в рамках оборонного бюджету президент США має вжити обмежувальних заходів щодо організацій та осіб, “відповідальних за планування, будівництво та експлуатацію “Північного потоку — 2”.

Якщо до чорного списку все-таки внесуть, це означає  заморожування активів у США та заборону для американських громадян чи компаній на ведення бізнесу з його фігурантами.

Санкції також передбачають заборону на в’їзд на територію США, відмову у видачі віз та анулювання чинних віз, отриманих особами, пов’язаними з проектом.

“Поки адміністрація продовжує ігнорувати двопартійну волю Конгресу, ми продовжимо просувати законодавчі ініціативи, які захищають наших союзників та інтереси в Європі, одночасно протидіючи проектам зловмисного впливу Кремля”, — заявив Ріш, слова якого наводяться у пресрелізі.