6 травня в Україну прилетів Савік Шустер. З ним встигли побачитися Дмитро Гордон і гендиректор каналу "112 Україна" Єгор Бенкендорф.

 А 9 травня телеведучий і письменник відверто поговорив з народним депутатом Сергієм Лещенком про минулі в Україні вибори президента і тому, чи повернеться він на українське телебачення.

Про вибори в Україні

На думку Шустера, Порошенко почав програвати давно. Після Іловайскої трагедії в 2014 році. А також після того, як оголосив про воєнний стан 2018 році році.

– Багато хто зрозумів, що він готовий покласти людей, грубо кажучи, заради власних рейтингів … Він хотів парад перемог і отримав Іловайськ, – сказав Шустер.

Також не на руку президенту, на думку журналіста, зіграло введення воєнного стану. Це українці сприйняли як "передвиборний трюк".

– За нашими даними, він втратив третину свого електорального ядра. Тобто тих людей, які все одно були готові за нього голосувати, – вважає Шустер.

Потім важливу роль, припускає він, зіграла історія з Свинарчуком-ГЛАДКОВСЬКИМ. Йдеться про першого заступника секретаря РНБО і друга Петра Порошенка, Олега Гладківського, його сина Ігоря, а також Віталія Жукова, який був помічником директора одного з оборонних підприємств, і їх партнера Андрія Рогози. Вони стали фігурантами скандалу із закупівлями в "Укрборонпромі". Вони займалися контрабандою запчастин для української військової техніки через фірми-прокладки, іноді закуповуючи їх в Росії.

При цьому Шустер не заперечував, що багато українців відчували гордість за президента, який "підняв армію з колін", дав Томос і дав безвізовий режим з Євросоюзом.

– А Зеленський йшов з цієї свіжою ідеєю: нове покоління, нове обличчя, змете-прибере стару корумповану еліту, – зазначив журналіст.

Він вважає, що особи старої влади просто набридли людям. Про це говорив і великий розрив під час голосування: 73% проти 24%.

На питання, чи був серіал "Слуга народу" підготовкою до виборів, Шустер відповів, що не знає.

Також Шустер висловився про повернення на українське телебачення

– Країна Україна мене дуже хвилює, я відчуваю себе тут абсолютно рідною людиною. І люди мені рідні. Я б хотів, щоб у України все вийшло … Якщо ми не зробимо найглибшу реформу, не перетворимо нашу професію не в професію служака, а в професію особистостей, які інформують суспільство і з суспільством розробляють зворотний зв'язок, тоді щось можна робити і на щось можна сподіватися. Тому я і в Україні, – сказав Шустер.