Президент Молдови Майя Санду скликає засідання Вищої ради безпеки. Рішення провести Радбез прийнято у зв’язку з інцидентами у невизнаному “Придністров’ї”.

Вища рада безпеки збереться о 13.00. Про це повідомляє пресслужба президента Молдови.

Згідно з прес-релізом, Рада безпеки розгляне останні події в так званій “Придністровській республіці”. Також повідомляється, що після зустрічі Майя Санду проведе брифінг для преси.

“Президент Республіки Молдова Майя Санду скликає сьогодні засідання Вищої ради безпеки у зв’язку з інцидентами у придністровському регіоні”, – говориться в повідомленні.

Напередодні, у придністровському регіоні біля селища Маяк повідомили про вибухи на радіотелецентрі.

“МВС” Придністров’я повідомило про два вибухи, що сталися 26 квітня в селищі Маяк Григоріопольського району, якими пошкодило дві антени, що ретранслюють радіо рф

Окрім того, у не визнаній “Придністровській Молдавській Республіці” оголосили про запровадження “червоного” рівня терористичної загрози. Там заговорили про “вжиття додаткових заходів”.

Про це у російському незаконному анклаві на території Молдови заговорили після серії вибухів. Рішення “влади” оприлюднило пропагандистське російське держагентство “Ріа Новини”.

“У “ПМР” запроваджено червоний рівень терористичної небезпеки, він передбачає вживання додаткових заходів щодо забезпечення безпеки”, – заявили пропагандисти з посиланням на російських маріонеток, які називають себе владою.

Яких саме “заходів” збирається вживати маріонеткова влада, пропагандисти не уточнили.

Причиною для “вжиття заходів” стали повідомлення про вибухи у будівлі “МДБ”, військової частини в селі Паркани та вежі телерадіоцентру. Їх у Росії одразу охрестили “терактами”.

Нагадаємо: 25 квітня у столиці невизнаного “Придністров’я” Тирасполі також прогриміли вибухи поблизу будівлі, де розташовані офіси так званого “Міністерства державної безпеки” та філії російської “Федеральної служби безпеки” у ПМР. Подія виявилася спланованою провокацією російських спецслужб.

Раніше Молдова висловила “глибоке занепокоєння” та викликала посла РФ Олега Васнєцова після коментарів російського військового, який сказав, що новою метою Москви є встановлення контролю над південною Україною. Це, зі свого боку, дасть “вихід на Придністров’я”, яке перебуває під контролем сепаратистів, що підтримуються Росією.