Навіть попри те, які жахливі втрати несе ворог, окупанти не полишають спроб захопити місто-фортецю. Штурмові загони “вагнерівців” наступають одразу з декількох напрямків. Українські воїни продовжують героїчно тримати оборону та відбивати атаки ворога.

Як розповів командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський, ситуація на Бахмутському напрямку залишається складною.

Штурмові загони “Вагнера” наступають з декількох напрямків, намагаючись прорвати оборону наших військ і просунутися до центральних районів міста,– зазначив Сирський.

Водночас генерал-полковник наголосив, що у ході жорстких боїв наші оборонці завдають відчутних втрат російському агресору. Вогнем артилерії, танків, інших вогневих засобів відбивають усі спроби ворога захопити місто. “Оборона фортеці триває!” – наголосив командувач Сухопутних військ.

Речник Східного угруповання ЗСУ полковник Сергій Череватий повідомив, що на Бахмутському напрямку ворог намагається зосередити найкраще підготовлені групи ПВК “Вагнера” і прорвати оборону українських захисників.

Лише за добу 12 березня на цьому напрямку відбувся 161 обстріл. Водночас біля Бахмута було 39 боєзіткнень. Череватий зазначив, що буває і таке, коли упродовж одного дня відбувається і понад 50 боєзіткнень. Бахмут і надалі є епіцентром бойових дій.

Своєю чергою майор Родіон Кудряшов в ефірі Апостроф TV вияснив, що ситуація в Бахмуті Донецької області дуже складна, проте час, який зараз виграють Сили оборони в місті та околицях, потрібен для підготовки, озброєння і злагодження нових українських підрозділів.

Він зазначив, що ворог в Бахмуті постійно атакує хвилями та чинить безперервний тиск. ЗСУ займаються маневреною обороною, щоб не дати противнику просунутися і зберегти особовий склад.

“В якісь моменти доводиться втрачати якісь позиції, щоб зберегти життя солдат. Відбиття позицій призведе до великих втрат, тому їх доводиться залишати. Проте намагаємося не лише зберігати людей, але й наносити максимальне враження ворогу. І це вдається. На сьогодні ЧВК Вагнер практично “зточилася” об передній край оборони ЗСУ”, – описав ситуацію військовий.

Однак, він нагадав, що мобілізаційний потенціал Росії дуже великий. І пропаганда сьогодні заточена на знищення України.

“Для Росії цілком можливо мобілізувати 400 тисяч людей. Не лише добровільно, але й примусово. Тому єдиний вихід – повалення режиму Путіна”, – наголосив Родіон Кудряшов.

У той же час, за його словами, моральний стан ворога погіршується. Вони частіше залишають позиції, здаються в полон. Однак при всіх цих проблемах вони мають можливість відновлення людських резервів. І це для них велика перевага.

“Штурми Бахмута мають успіх. За якісь вулиці вони віддають цілі взводи “вагнерівців”. Ми тримаємо оборону, даючи змогу для підготовки наступу”, – резюмував майор.

До слова, РФ втратила у війні проти України майже 160 тис. військовослужбовців. Найбільших втрат зазнала не столиця, а провінція. За даними Генерального штабу Збройних сил України, на свої втрати російська армія не зважає.

За понад рік війни російська армія втратила майже 160 тис. особового складу. За даними Міністерства оборони Великої Британії, серед тих, хто загинув, намагаючись захопити територію України, переважали військовослужбовці з неблагополучних регіонів Росії. Мінімальних втрат зазнали Москва та Санкт-Петербург.

“У багатьох східних регіонах смертність, ймовірно, у відсотковому відношенні до населення у 30 і більше разів вища, ніж у Москві. Подекуди найбільше страждають етнічні меншини; в Астрахані близько 75% жертв припадає на казахське та татарське населення”, — йдеться в огляді Міністерства оборони Великої Британії.