Телеграм-канал Таємниці депутата повідомляє про те, що спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вирішив до кінця захищати олігархів на Шустері. Невдалий може бути кінець політичної кар’єри. Так впевнено крокувати в прірву.

Як відомо, у п’ятницю спікер ВРУ під час ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” заявив, що процес прийняття так званого закону про олігархів було здійснено з порушеннями.

Він заявив, що подібної процедури взагалі немає в регламенті Ради.

“Така так звана “процедура” застосовувалась в перший раз у стінах Верховної Ради України. Я не можу її назвати нормальним підходом до роботи Верховної Ради…Це не скорочена процедура, такої процедури нема… Це була “вільна діяльність” колег, які запустили цей процес”, – сказав Разумков.

Телеграм-канал Телекошмар прокоментував слова Разумкова.

А ось і рояль в кущах! Було б дивно, якби на Ахметов-ТБ не з’явився найперспективніший захисник у телевізійній команді “Шахтар”! Але при цьому перед ефіром участь Разумкова не анонсований. Дмитро Разумков, звичайно ж, відразу продовжив валити антиолігархічний закон,-написали там.

Разумков також вважає, що закон приймали так, аби звести народних обранців з правильного шляху.

“І в підтвердження моїх слів є те, що і ті, хто організовував цей процес, і ті, хто доповідав по ньому, не підтримали таку процедуру. Ані пан Стефанчук за неї не проголосував, ані пан Веніславський. Тому що вони всі розуміють, що рано чи пізно треба відповідати”, – підкреслив глава ВР.

Разумков також розповів, що вже є підготована таблиця з усіма порушеннями, зафіксованими під час голосування за цей закон.

Сергій Лещенко також дав свій коментар в Телеграмі щодо цієї ситуації.

Спікер Дмитро Разумков виявився неанонсованим гостем у Шустера. Тема програми – мочити закон про деолігархізації. Ахметов вирішив боротися проти деолігархізації руками Разумкова. Найприкріше, що Слуги народу не можуть навіть нормально підняти йому ренту на видобуток залізної руди, де він отримує надприбутки.

Своєю чергою голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вважає, що голова Верховної Ради Дмитро Разумков на пленарному засіданні в четвер не підтримав би постатейну процедуру розгляду законопроекту про олігархів, що стало б фінальною крапкою навантаження в їхніх розбіжностях.

“Я ще не дзвонив йому (Разумкову – ред) після ухвалення закону про олігархів, а під час. Він сказав, що процедура (розгляду законопроекту в другому читанні – ред) – сувора… Я гадаю, що Разумков не підтримав би таку процедуру… Це була б фінальна точка навантаження в наших розбіжностях. Це означало б, що повернення до миру немає, а наразі – є, наразі все ще нормально”, – сказав Арахамія журналістам у кулуарах парламенту в четвер.

Водночас він не сказав точно, чи може це означати  ініціювання процедури відставки Разумкова.

“Очікуватимемо пана Разумкова, коли він одужає, і зустрічатимемося, сідатимемо разом із фракцією та спілкуватимемося з ним про те, як житимемо далі”, – сказав голова фракції.

При цьому він не виключає, що в рамках великої робочої наради, запланованої за участю президента на кінець наступного тижня у Трускавці, така розмова може відбутися. На уточнювальне запитання, чи запрошували вже Разумкова на це засідання, Арахамія відповів, що про це “треба запитувати у фракції”.