Міністр оборони Латвії зазначив, що Україна є союзником його країни
Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс запевнив українського посла Олександра Міщенка, що Україна отримає від балтійського союзника допомогу у вигляді зброї та військової техніки. Про це 6 грудня повідомив Lsm.lv.
Латвія відправить військову допомогу
Міністр оборони Латвії та посол України зустрілися 5 січня та узгодили зміст гуманітарного вантажу, який відправиться до України.
“Там буде зброя та техніка. Ми це зробимо, і ми закликаємо наших союзників у Європі зробити те саме, адже Україна має право та має вміти захищатися. Україна значною мірою знімає напругу з наших власних кордонів, з нашого регіону”, – заявив Пабрікс.
Крім цього, глава латвійського Міноборони наголосив, що хоч Україні і не є членом НАТО, але залишається європейським союзником, та фактично захищає Європу.
Варто зазначити, що раніше Латвія надавала широку підтримку Україні. Це, зокрема, фінансова та гуманітарна допомога, реабілітація поранених, а також підтримка служби капеланів.
Нагадаємо, українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Також Естонія має намір надати Україні протитанкове озброєння, ракети Javelin й та 122-міліметрові гаубиці. Однак, для ухвалення остаточного рішення необхідно отримати дозвіл від США, країни виробництва ракет, від Фінляндії, Німеччини, колишніх власників гаубиць.
Варто зазначити, що в оборонному бюджеті США на наступний рік закладено 300 млн доларів на підтримку України. Крім того, у Білому домі заявили, що розглядають надання посиленого пакету озброєнь та військової техніки для Києва. «Слово і діло» пропонує подивитися, яку військову допомогу Україна отримала у 2021 році від Штатів та інших міжнародних партнерів (основні поставки).
Загальний обсяг програм допомоги США Україні цього року становив 450 млн доларів. Зокрема, 275 млн доларів було виділено в рамках програми «Ініціатива сприяння безпеці України», 115 млн доларів – за програмою «Іноземне військове фінансування».
Наприкінці року Штати виділили Україні додатковий пакет допомоги з безпеки на 60 млн доларів – стрілецьку зброю та боєприпаси.
На початку року США поставили Україні 20 бронеавтомобілів HMMWV, а також 84 жорстко-корпусних надувних човнів типу RHIB і RIB. У березні прибула ще одна партія бронеавтомобілів – 35 штук.
У жовтні Україна отримала від США дві партії боєприпасів, індивідуальні аптечки та засоби радіолокаційного зв’язку. Крім того, Сполучені Штати передали Україні 30 протитанкових ракетних комплексів Javelin та 180 ракет до них.
У листопаді в Україну прибула чергова партія боєприпасів, а також два патрульні катери типу Island. Наступного року ці катери будуть обладнані зброєю виробництва США.
Від Великої Британії Збройні сили України отримали колісний протимінний трал SPARK. Він призначений для очищення шляхів руху військових колон від вибухонебезпечних предметів.
Також у Євросоюзі пообіцяли нові санкції для РФ у разі нападу
Два дні тому президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що проти Росії можуть запровадити нові санкції у разі подальшої агресії проти України: «Будь-які подальші агресивні дії проти України обійдуться великими втратами для Росії. Ми можемо збільшити та розширити нинішні санкції чи схвалити додаткові».
16 грудня Європарламент ухвалив резолюцію щодо агресії Росії проти України: «за» проголосували 548 депутатів, «проти» – 69, утрималися – 54. У резолюції депутати засудили нарощування російської військової сили на кордоні з Україною та зажадали негайно відвести сили.
Також є реакція і на вимоги Володимира Путіна не розширювати НАТО на Схід: у Європарламенті заявили, що «вибір альянсів будь-якою країною не повинен залежати від схвалення третьої країни».
Можливі військові дії Росії проти України названі неприйнятними і матимуть «високу економічну та політичну ціну» – проти уряду РФ готові застосувати економічні та фінансові санкції.
Пакет санкцій має бути направлений проти російського офіцерського корпусу та флагманів, які візьмуть участь у плануванні вторгнення, а також проти найближчого оточення Путіна та олігархів. Йдеться, зокрема, про заморожування їхніх активів у ЄС, заборону на поїздки, відключення Росії від платіжної системи SWIFT.