Просування Збройних сил України на Луганщині буде продовжуватися, але не буде таким стрімким, як на Харківщині, через те, що російські війська встигли підготуватися. Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі інформаційного телемарафону.

“В будь-якому випадку ЗСУ будуть просуватися, але не це не буде так стрімко, як у Харківській області, тому що ефекту несподіванки нема. Плюс ті, хто повтікали з Лиману і Харківської області, до нас на Луганщину і втекли. Плюс в них все-таки був час, щоб ретельно замінувати всі підходи”, – сказав Гайдай.

За його словами, щоб не ризикувати життям українських бійців, доводиться витрачати час на розмінування, але це не допомагає російсько-окупаційним військам – ЗСУ все одно звільняють населені пункти один за одним. Він також зазначив, що звільнення населених пунктів Луганської області продовжується, але варто очікувати офіційної інформації від Генштабу, щоб не завадити нашим захисникам.

У свою чергу, військовий експерт Роман Світан наголосив, що контрнаступ на Луганщині триває, Збройні Сили України діють за планом. Більш того, незабаром захисники України можуть здійснити прорив у бік Бердянська, Маріуполя або Мелітополя. За його словами, контрнаступ ЗСУ не сповільнився ані на півдні України, ані в Луганській області. Все йде за планом, зазначив Світан.

“Абсолютно ніякі зовнішні подразники на контрнаступ не впливають. Йде планомірне знищення правобережного угруповання російських військ. Воно призведе до такого ж обвалення фронту, яке було тиждень-півтора тому, коли вони пішли з більшої половини північної частини. Те ж саме відбувається і в Луганській області. Після того як ми звільнили більшу частину Харківської області і зайнялися Луганською областю, у них не вистачає військ для того, щоб вибудувати лінію оборони навіть від Сватового до Кремінної. Максимум, що вони можуть в тому районі – це зібрати якісь гарнізони і утримувати тільки ці міста”, – повідомив експерт.

За словами Світана, зараз українські військові збирають резерви в Луганській області. Найближчим часом ЗСУ підуть далі. Більш того, в планах у захисників України є ще й прорив у бік Бердянська, Мелітополя або Маріуполя:

“Це все планомірний рух, адже саме так наступ і відбувається: спочатку йде наступ, потім освоєння звільнених територій і накопичення резервів. Наступний крок – знову наступ. Проривів більше ніж на два танкових переходи (близько 100 кілометрів) не відбувається. Навіть краще один танковий перехід, адже другий вже небезпечний – можна просто не встигнути підтягнути тили і потрапити в якийсь котел. Найближчим часом, я думаю, буде завдано основного удару в районі Запорізького фронту (від Запоріжжя до Донецька). Це може бути в Ореховому, Гуляйполі або Вугледарі. Там буде здійснений прорив у бік або Мелітополя, або Бердянська, або Маріуполя. Все буде залежати від завдань, поставлених Генштабом. Найоптимальніший варіант – це вихід на Мелітополь”.

Інститут вивчення війни зазначив, що місцевість західної частини Луганщини підходить для ведення швидкої маневрової війни, яку українські сили ефективно використовували в східній частині Харківської області на початку вересня. за словами аналітиків, у  відкритих джерелах наразі немає жодних ознак того, що російські військові істотно укріпилися у західній частині Луганської області.