На Краматорському напрямку у загарбників зараз критична ситуація

Так повідомляється, що наразі Лиман, Донецької області знаходиться у напівоточенні й для російських окупантів це досить критично.

Про це роповів історик, військовий експерт Михайло Жирохов в ефірі одного з каналів.

До того ж, за його словами, саме з падінням Лиману росіяни втратять величезну територію й наступним пунктом оборони буде вже Сватово, тому що далі їм закріпитися ніде.

“Щодо так званого “котла”, то я вважаю, що його не буде, адже російські військові розуміють, чим це все загрожує і якщо наступ української армії буде такими темпами, то у них буде час вивести основну частину військ гарнізону Лиману, щоб не потрапити в полон або не втратити техніку”, – наголосив експерт.

Він також підкреслив, що зараз для загарбників дуже важлива військова техніка, адже після величезних втрат на Харківщині їм потрібно берегти кожну її одиницю.

У той же час, повністю логістика у армії РФ біля Лиману не втрачена, але проблеми існують. Зараз лиманське угруповання отримує близько третини того, що потрібно для продовження бойових дій. “Фактично зараз взяття Лиману і вирівнювання фронту на цій ділянці – питання часу”, – підкреслив Михайло Жирохов.

Варто зазначити, що звільнення Збройними силами міста Лиман, де російські окупанти вже перебувають у напівоточенні, дасть можливість створити додаткові фактори загрози для російських військ, що діють на цьому напрямку.

Про це сказав полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

“Ідеально було б знищити підрозділи росіян, які там знаходяться, якщо ми вийдемо і закріпимося там, то це для нас так само буде дуже важливим успіхом. Саме цей напрямок дає нам можливість планувати узгоджені дії, тобто якщо ми говоримо про Лиман і наступ на тому напрямку, говоримо вже про вихід на оперативний простір у Луганській області”, – пояснив він.

Водночас Грабський додав, що в сукупності з можливим настанням від Куп’янська де закріпилися ЗСУ, і нижче за який річка Оскол досить широка і форсувати її важко, українські сили мають вигідні позиції для наступальних дій.

“Звільнення Лимана дозволить нам створити додаткові фактори загрози для російських військ, що діють на цьому напрямку. Тому для нас важливо просуватися на цьому напрямі і захопити якнайбільше територій”, – резюмував полковник.

Насамкінець потрібно сказати, що на сході Харківської області та на півночі Донбасу зараз тривають перегони між захисниками та загарбниками.

Радник Офісу Президента Олексій Арестович повідомляв, що просування української армії йде у бік лівого берега річки Оскол у Харківській області та у бік Лимана Донецької області. 

До того ж, за словами політика, ЗСУ мають два плацдарми на лівому березі Оскола. Крім того, українські війська взяли кілька населених пунктів до Лимана.

“Такими темпами найближчим часом Лиман може влетіти в оточення і бути взятим, а далі відкривається оперативний простір до Сватового”, – сказав Арестович.

При цьому він зазначив, що на сході Харківської області та на півночі Донбасу зараз тривають перегони – або ЗСУ розширять плацдарм на лівому березі річки Оскол і візьмуть Лиман, або росіяни створять там лінію оборони.

“Але їх там дуже мало. Вони не встигають створити лінію оборони та її кимось заповнювати. Там можливі великі дірки та прориви українських військ через ці дірки. А отже – обвалення всієї півночі Луганської області”, – додав радник.