Збройні сили України вже другий тиждень мають тактичні успіхи по контрнаступальним діям в бік Херсона. Вони просунулися ще на 5 кілометрів від Таврійського. Про це повідомив радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань в ефірі телемарафону.
Ми наближаємось до Томиної Балки, а це 20 кілометрів до Херсону, де якраз знаходяться окупанти. Зараз бої йдуть між Таврійським і Томиною Балкою, – розповів Хлань.
Радник голови зазначив, що українські захисники мають такі тактичні перемоги, які обов’язково мають перерости в повноцінний контрнаступ. При цьому він зазначив, що українські обстріли є не такими масованими, як російські, проте є настільки точними, що вражають техніку та боєприпаси окупанта, намагаючись не робити шкоди місцевій інфраструктурі на відміну від ворога, який продовжує хаотично обстрілювати житлові будинки українців.
Як би не старалися окупанти повернути, відбити втрачені позиції – у них нічого не вдається, і вони ще більше відкочуються назад. Тобто, ми поступово маємо переваги, – додав Хлань.
Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов зробив для видання Коментарі декілька висновків:
Перший. Ми зупинили масштабний наступ агресора. Фактично схилили РФ до позиційної війни. Це, мабуть, головне досягнення сьогодні. Тим більше, що ми зробили це за мінімальних постачань військово-технічної допомоги з боку партнерів. Другий висновок. Ми закрили більшу частину українського неба для російської авіації. Вона працює лише безпосередньо у зоні бойових дій, у глибину України вже не залітає. Третій висновок. Ми більш-менш забезпечили безпеку акваторії Чорного моря, поставивши нарешті на бойове чергування протикорабельні ракетні комплекси (“Гарпун”)”. Основні бойові дії буде зосереджено саме на Донбасі, – каже експерт. – Інші напрямки більш-менш стабілізовані, там триває позиційна війна. Іноді ми контратакуємо, іноді – противник. Найближчою перспективою чекатимемо на зброю від союзників. Щойно воно почне надходити у достатніх обсягах, можна буде говорити про зміну обстановки на фронті.
Водночас екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації, керівник та засновник волонтерської групи “Народний тил” Георгій Тука також зробив три висновки через 110 днів після відкритого вторгнення російського агресора.
“Висновок перший. Дуже небезпечно недооцінювати ворога. Причому, на мій погляд, на цих граблях протанцювали обидві сторони”, – зазначає експерт.
“На жаль, така тенденція зберігається, – вважає Георгій Тука. – Незважаючи на висновки, які слід зробити за підсумками перших місяців оборони України. І зараз із якимось щенячим захопленням всі один одному розповідають оптимістичні казки про те, що завтра у нас будуть супертанки, а у росіян закінчаться ракети та снаряди. І що скоро ми будемо мало не в Москві. Так не можна. Подібне висвітлення війни призводить до додаткових втрат наших хлопців. Це щодо інформаційного простору”.
Другим висновком експерт вважає, що, на жаль, підтримка Заходом України багато в чому залишається на словах.
Так, ми отримуємо фінанси та озброєння від партнерів, але обсяги та модифікація того ж озброєння не дозволяють нам ефективно захищати територію нашої країни. Тому на тому ж сході ми спостерігаємо повзуче просування банд орків. Хотілося б вірити, що найближчим часом ми отримаємо допомогу у необхідних обсягах. А не умовляння від трьох “голубів світу” (канцлера Німеччини, президента Франції, прем’єра Італії) у стилі “зберегти обличчя Путіну”. Консолідований візит до Києва цієї “голуб’ятні” (за деякими даними, може відбутися найближчим часом) може бути спрямований на ламання позиції нашої сторони, щоб спонукати Зеленського погодитись на якісь “компроміси” з агресором (за рахунок територіальних поступок з боку України) , — застерігає Георгій Тука.