Фактор, який спричинить знищення окупантів на Херсонщині назвав Ізраїльський військовий Віктор Верцнер.

“Зараз ситуація на фронтах виглядає більше, як боротьба за ініціативу. На мою думку, на цьому етапі російсько-української війни Україна має певний успіх в перехопленні ініціативи військових дій. Оскільки дії Збройних сил України змусили росіян перекидати на Херсонщину та Запоріжжя додаткові сили та засоби. Тому, маю надію, що саме це і планував Генеральний штаб ЗСУ”, – сказав Верцнер.

Офіцер описав сценарій, за якого росіяни будуть розгромлені на півдні України.

“Росіяни реагують на дії ЗСУ, передислоковуючи додаткові війська на Південь України. Точніше, вони змушені реагувати. Думаю, є велика ймовірність того, що росіяни спробують наступати на херсонському та криворізькому напрямках. Проте такий наступ виглядає дуже чудовим маневром для ЗСУ. Адже на заздалегідь підготовлених оборонних рубежах українським військам буде легше знищити російське угруповання військ на цьому напрямку”, – додав він.

У свою чергу український політолог Олександр Коваленко звертає увагу, що окупанти на правому березі Херсонщини поводять так само, як на острові Зміїний.

Коли ЗСУ завдали першого удару по Зміїному, було зрозуміло, що він перебуває під повним вогневим контролем української артилерії та розміщення там контингенту РВВ – самогубство.

Але РВВ продовжили туди звозити своїх військовослужбовців, обладнання, техніку, намагалися відновити інфраструктуру та навіть створювали ешелоноване ППО. А ЗСУ продовжили їх довбати, методично, розмірено, з толком і розстановкою.

І ось, два з половиною місяці після першого ляпаса вони таки продемонстрували жест доброї волі і втекли з острова Зміїний.

Аналогічно і з правобережною Херсонщиною. Ну, дали вам зрозуміти, що ви як на долоні і бігти з пошкодженими мостами вам буде нікуди, а всі засоби захисту мостів, кутові відбивачі і ППО – це як мертвому припарки.