Президент України Володимир Зеленський у межах робочої поїздки до Харківської області відвідав передові позиції українських військових. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Як мовиться в повідомленні, глава держави ознайомився з оперативною обстановкою в зоні відповідальності підрозділів, вручив військовослужбовцям державні нагороди, цінні подарунки й поспілкувався із захисниками України. Крім того, під головуванням президента відбулася робоча нарада щодо ситуації в Харківській області та місті Харкові.

Глава держави заслухав доповіді начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, міського голови Харкова Ігоря Терехова, військового командування та керівництва правоохоронних органів регіону, додали в пресслужбі. Голова Харківської ОВА поінформував президента, що наразі 31% території області окуповані, 5% українські війська звільнили від російських загарбників.

«Ми ще не можемо повністю обстежити деякі звільнені населені пункти, оскільки там тривають обстріли, провести повноцінне розмінування й розпочати відновлення критичної інфраструктури. Де ми можемо робити це дистанційно – ми це робимо», – зазначив Олег Синєгубов, якого цитує пресслужба ОП.

За його словами, дії російської армії спричинили руйнування 2229 багатоповерхових будинків, з яких 225 зруйновані повністю. У Харкові найбільших пошкоджень та руйнувань зазнали північні та східні мікрорайони міста – 30,2% від загального житлового фонду. Президент запропонував проаналізувати доцільність відновлення пошкоджених панельних будинків, зокрема з урахуванням програми термомодернізації житлового фонду, йдеться в повідомленні.

«Якщо вже так сталося і в нас війна, то чи не варто розглянути можливість прибрати по всій країні панельні будинки, особливо на зруйнованих територіях», – зазначив він.

На переконання глави держави, це ще й нагода модернізувати країну та міста, побудувати сучасне житло. Напередодні очільник Харківської ОВА повідомляв про загиблу і двох поранений внаслідок російських обстрілів 27 травня.