У 2014-2019 роках армія отримала лише 6% озброєння від запланованого, — повідомляв раніше міністр оборони Резніков. Та продовжує:

При цьому з усього обсягу зразків, які були прийняті на озброєння, лише 13% були розроблені на вимогу Генерального штабу. Решта – це або імпорт. Або… те, що було в наявності…

Про заплановані зміни в оборонних закупівлях та перші кроки у цьому напрямі міністр оборони Олексій Резніков розповів у матеріалі Інформаційної агенції «АрміяІnform».

Одним з головних завдань Міноборони є створення Збройним Силам України необхідних умов для виконання функції захисту держави. Зокрема йдеться про два величезні блоки питань.

Перший – це забезпечення товарами, роботами й послугами оборонного призначення (більш відоме під назвою «Державне оборонне замовлення», ДОЗ). Тут сконцентровані озброєння і військова техніка (ОВТ), автоматизовані системи управління (АСУ), системи зв’язку тощо.

Другий – забезпечення всім іншим, що необхідно для життєдіяльності військ (паливо-мастильні матеріали, речове забезпечення, харчування тощо).

Це завдання для Міноборони розділяється на два основні процеси. По-перше, сформувати державні політики, які забезпечать найкращу підтримку ЗСУ в рамках наявних можливостей. По-друге, реалізувати ці політики, зокрема здійснити необхідні закупівлі.

Разом з командою ми проаналізувати поточну ситуацію та визначили кілька ключових напрямів удосконалення системи забезпечення армії. Адже складнощі тут є, вони загальновідомі, і треба якнайшвидше шукати рішення.

Водночас після заяви Резнікова, журналісти з «Наших Грошей» взялися розписати всю «деталізацію» справи з постачанням для ЗСУ неякісних катерів «Кентавр», які робив завод Порошенка «Ленінська кузня». Пише телеграм-канал Вертикаль.

Вони зокрема вказують, що з 2016 по 2017 рік «Ленінська кузня» отримала від Міноборони України 137 млн ​​гривень на будівництво «Кентаврів», хоча за фактом завод не вів жодних робіт із будівництва катерів.

Більше того, щоб не платити роялті за користування документацією на «Кентаври» державному підприємству «ДПЦК», керівництво «Ленінської кузні» взялося «ліпити» власний проект. Результат плачевний – «Ленінська кузня» здала флоту України фактично небоєздатні катери «Кентавр», які буквально можуть потонути в шторм, і за які за Порошенка з держбюджету було сплачено 450 млн гривень.

Наші джерела у силових структурах також дали розклад по деталях відносини з катерами «Кентавр».

Вони пояснюють, що початковий проект цих катерів створювався під конкретні двигуни, конкретний тип матеріалів та набір бортового озброєння.

І якби представники «Ленінської кузні» налагодили б нормальну комунікацію з розробниками «ДПЦК», то врешті-решт вдалося б побудувати нормальні десантні катери, які служили б у строю ВМСУ.

Але людей Порошенка і самого «сивочолого гетьмана» в цій історії цікавив лише заробіток, тому на «Кентаври» ліпили все, що попало, аби дешевше вийшло.

Через жадібність Порошенка державна скарбниця витратила гроші на будівництво двох нових десантних катерів, з якими незрозуміло, що робити.

А ВМС України й надалі змушені використати свій єдиний десантний катер «Сватове», який відслужив уже понад 40 років.

У цій історії збитки Порошенка для Збройних Сил України – більш ніж очевидні. Тому, всупереч піару з роздачею відеокамер або полуниці солдатам на фронті, рейтинг гетьмана серед військових тримається на рівні статистичної похибки.