Президент Володимир Зеленський прибув в зону ООС, на ті ділянки, де останні тижні було зафіксовано найбільше порушень режиму припинення вогню. Глава держави поспілкувався з військовослужбовцями, які служать на бойових позиціях. Захисники розповіли Президенту про ситуацію на фронті.

Про це відомо з повідомлення Офісу Президента.

«Дякую вам за те, що зберігаєте спокій людей та бороните нашу землю. Ви є справжнім прикладом героїзму та самовідданості. Ми пам’ятаємо кожного воїна, який загинув, захищаючи нашу державу», – сказав Президент.

Потім Зеленський з військовими вшанували пам’ять полеглих захисників хвилиною мовчання.

Президент вручив українським захисникам державні нагороди та подарунки. Потім політик пообідав разом з військовослужбовцями у солдатській їдальні. До речі, на думку Зеленського, військових годують якісними стравами.

Варто наголосити, що в Офісі Генпрокурора скерували до Міжнародного кримінального суду в Гаазі факти щодо вбивства українських військових під час Іловайської трагедії та оборони Донецького аеропорту. Мовиться про порушення міжнародного гуманітарного права представниками Росії.

Документ стосується “порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників Росії та підконтрольних їй незаконних збройних формувань на Донеччині”.

У Офісі Генпрокурора стверджують, що в документі є факти та докази, що підтверджують віроломне вбивство та поранення українських військових під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року та при обороні Донецького аеропорту 19 – 21 січня 2015 року.

За інформацією прокуратури “під час забезпечення у районі Іловайська “зеленого коридору” для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, по них та по автомобілю з символом “Червоного Хреста” вели інтенсивні обстріли”.

“Це призвело до загибелі 366 українських військових, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, 24 – зникли безвісти”, – кажуть у прокуратурі.

В Офісі Генпрокурора також додають, що під час оборони Донецького аеропорту представники окупаційної адміністрації Росії в Донецькій області попросили про режим “тиші” для евакуації з поля бою тіл загиблих та поранених.

“Проте перемир’я використали для прихованого мінування позицій ЗСУ та після його завершення віроломного підриву. Тоді загинули 25 військовослужбовців, 22 – захопили в полон, одного полоненого вбили”, – стверджують правоохоронці.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.