Радник голови Офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю журналісту Юлії Латиніній заявив, що на південному напрямку путінські війська “встали на вилку”, так як їх сили і засоби вже далеко не ті, що були на початку військової кампанії.

“Окупанти зараз знаходяться в положенні, коли куди б вони не сіпнулися – вони зазнають поразки. Залишаться на місці – зазнають поразки, спробують знову перекинутися – зазнають поразки”, – зазначив він.

Арестович підкреслив, що за півроку повномасштабної війни ми побачили скорочення планів Кремля, щодо України. Від захоплення всієї України до спроб утримати південь. І додав, що без взяття Києва і Лівобережжя “це кампанія для РФ програна”.

“Це стратегічна поразка, яка вже оформлена”, – підкреслив він.

Окрім того, радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявив, що анексованому Росією Криму залишилося ще п’ять військових аеродромів. Вони, як і Чорноморський флот РФ, є потенційними мішенями. За словами Арестовича, “все лише починається”.

“У Криму залишилося ще 5 військових аеродромів. Вони всі потенційні мішені, як і Чорноморський флот. А уяви собі, зловити корабель під час розвантаження або завантаження боєприпасів”, – сказав він у розмові з Марком Фейгіним і додав, що в України є і дані з окупованих територій, і партизани.

“Чекайте, все лише починається: і в Криму, і в інших місцях. Ми завжди були впевнені в перемозі. І в не особливо розумних російських громадян і ура-патріотів вже починають з‘являтися сумніви, що війна може закінчитися не так, як їм обіцяли. І в найближчі дні у них буде дуже багато приводів переконатися в цьому”, – сказав Арестович.

Після вибухів у Новофедорівці ключовим питанням залишається, що ж має більший вплив на війну – знищення ворожої техніки чи психологічний аспект. У будь-якому разі росія відчула на собі обидва. Про вибухи в Новофедорівці, що в тимчасово окупованому Криму, та їхні наслідки для російської армії в стрімі українського телеканалу розповів український військовий, громадський активіст Євген Карась.

Військовий зауважив, що росіяни досі не можуть визнати наочного знищення свого авіаційного полку. Це неабияк підриває довіру до їхнього командування та пропаганди. Починається внутрішня іронія. А де є іронія щодо власних втрат і нашої сили, там обов’язково скоро буде деморалізація. Моральний стан вже в них низький, а тут дійде навіть до істеричних ноток,– переконаний Євген Карась.

Він також зауважив, що авіаційний полк росії, який дислокувався в Новофедорівці, зокрема відповідав за охорону захоплених об’єктів “Чорноморнафтогазу”. Втім, після “бавовни” свої обов’язки він більше виконувати не може.

росія змінює командувача чорноморського флоту

Після інциденту на аеродромі в Криму росія вирішила звільнити командувача чорноморського флоту ігоря осіпова. його замінить віктор соколов, який досі командував військово-морською академією імені кузнєцова. Втім, Євген Карась переконаний, що росія лише змінює шило на мило. Мовляв, вони обоє є представниками однієї штабної групи.

“Щоб позбавити російські війська й командування різних “недоліків” – це дуже тривало по часу. російська армія бронелоба, тому якісних змін у швидкі терміни не буде. Я думаю, що там все й надалі буде рознесено нашими ударами”, – переконаний активіст.