Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала західні країни не піддаватися втомі від війни.

Про це вона заявила після зустрічі Ради країн Балтійського моря (CBSS), пише Spiegel.

“Ми досягли моменту втоми. Але санкції проти Росії та допомогу Україні мають бути збережені. Скептицизм, який щоразу більше зростає, також пов’язаний з тим, що агресивна війна Росії веде до підвищення цін на енергоносії та продовольство. Але саме таку тактику використовує президент Росії Володимир Путін. Ось чому так важливо продовжувати підтримувати Україну”, – підкреслила Бербок.

Вона також запевнила, що Швеція та Фінляндія незабаром можуть бути прийняті до НАТО, незважаючи на опір Анкари.

Бербок вважає, що Швеція та Фінляндія вже давно є частиною військового союзу, але не є його офіційними членами.

До того ж, глава МЗС України Дмитро Кулеба також заявив, що стратегія умиротворення та поступок президенту РФ Володимиру Путіну зазнала провалу після 2014 року і не має шансів на успіх.

“Для всіх, хто вірить, що Україна може піти на поступки, щоб утихомирити Путіна, моя відповідь дуже проста. Ця стратегія застосовувалася провідними силами у світі з 2014 року по 24 лютого 2022 року. Поступіться тут, ідіть на поступки ось тут, це допоможе запобігти війні. Вона зазнала провалу. Вісім років цієї стратегії вилилися в ракети, які б’ють по Києву, і в кровопролиття на Донбасі”, – сказав міністр.

За його словами, якщо політики справді хочуть зупинити війну, вони мають підтримати Україну та допомогти їй перемогти.

“Розумію, що політикам складно визнати помилковість своєї політики та її провалу. Але моє повідомлення таке: вона провалилася одного разу, вона провалиться знову і не зупинить війну”, – додав міністр.

Він вважає що, в історії є випадки, коли такого типу стратегії немає місця.