Виступаючи на прес-конференції, присвяченій підсумкам саміту країн «Великої сімки» (G7), що пройшов у баварському замку Ельмау, канцлер ФРН Олаф Шольц розсміявся після того, як одній із журналісток голові німецького уряду було поставлено питання про гарантії безпеки України.

Кореспондент запитала Шольца, чи може він докладно розповісти представникам ЗМІ, що зібралися, про можливі гарантії безпеки України.

«Пан канцлер, G7 пообіцяла Україні гарантії безпеки після війни. Чи не могли б ви конкретизувати, які це гарантії?», запитала канцлера журналістка.

«Так, можу», відповів на її запитання Шольц. При цьому присутні відзначили, що він посміхнувся і тихо засміявся.

Далі Шольц витримав тривалу паузу між словами. Причому присутніх на прес-конференції журналістів також розсмішила відповідь канцлера ФРН.

«Це все», зазначив з усмішкою глава уряду Німеччини і розвів руками, чим знову розвеселив аудиторію.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський, який взяв участь у засіданні саміту лідерів країн «Великої сімки» у режимі відеоконференції, виступив із закликом до G7 приєднатися до роботи над гарантіями безпеки для України. У свою чергу, представники прес-служби українського лідера пояснили, що він запропонував главам країн G7 «зосередитися на конкретних кроках», які, на його думку, «можуть бути корисними» не лише для України, а й для всієї Європи.

Слід зауважити, що позиція Олафа Шольца та всього уряду НІмеччини щодо України є доволі неоднозначною. Влада країни засуджує вторгнення кремля, проте кардинально жорстких рішень не приймає.  Як відомо, Канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідав Київ 16 червня та провів переговори з президентом Володимиром Зеленським у складі делегації з Німеччини, Франції, Італії та Румунії. Однак, не дав жодних конкретних обіцянок щодо постачання важкого озброєння.

Про це пише німецьке видання Spiegel. Це викликало нову хвилю критики від опозиції у Бундестазі. Так, у Християнсько-демократичному союзі, який раніше вже дорікав Шольцю у зриві термінів постачання озброєння, заявили, що розчаровані.

“Настав час, нарешті, дати чітке зобов’язання про негайне постачання важкого озброєння”, – висловився віцепрезидент парламентської групи ХДС Йоган Вадефуль.

За його словами, єдиним хорошим сигналом із боку Шольца у Києві стала підтримка негайного надання Україні та Молдові статусу кандидатів у члени Євросоюзу. Зазначимо, Шольц раніше сам наголошував, що поїде з візитом в Україну, лише коли матиме серйозну нагоду. Враховуючи, що перед поїздкою він дав обіцянку значно розширити оборонну допомогу Україні і вже в Києві підтвердив, що Берлін готовий підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться, від канцлера чекали на терміни, коли буде поставлена зброя.

Крім того, в уряді Німеччини продовжують замовчувати дату постачання Україні обіцяного важкого озброєння, незважаючи на заклики Києва внести ясність у строки.

Гебештрайт заявив, що розуміє нетерпіння, але ці питання мають бути прояснені та вивчені дуже ретельно, “перш ніж буде зроблена заява, якої, можливо, не вдасться дотриматись”. За словами Гебештрайта, українські солдати вже проходять навчання в Німеччині на Panzerhaubitze 2000. “У цьому відношенні має сенс, що зброя, на якій вони навчаються, також зараз у Німеччині”, – додав він.

Нагадаємо, раніше посол України в Німеччині Андрій Мельник неодноразово критикував уряд через затримку з постачанням озброєння ЗСУ.