Прямо на саміті! Зеленський не витримав: влупив в очі Китаю. Потужно - почули усі! | Корупція Інфо

Прямо на саміті! Зеленський не витримав: влупив в очі Китаю. Потужно – почули усі!

Президент Володимир Зеленський на саміті G20 зміг переконати лідерів Індії та Китаю менше підтримувати очільника РФ Володимира Путіна.  

Україна залишається в топі тем міжнародної політики, заявив політичний експерт та аналітик Максим Джигун.

“І дуже важливо, що Зеленський тут був запрошеним гостем. Така честь випадає не багатьом світовим лідерам. Дуже важливо, що і Сі Цзіньпін (президент Китаю – ред.) і лідерка Індії (Драупаді Мурму – ред.) почули те, що він сказав. І так, чи інакше, це впливає на загальний порядок денний світової спільноти. І це ще одна демонстрація того, що Україна залишається в топі тем міжнародної політики. Вона залишається пріоритетом”, – пояснив він.

На думку експерта, заяву Зеленського західні лідери сприйняли абсолютно передбачувано. Всі розуміють, що ті позиції, які Україна висловила, вони є позицією здорової людини.

“І якби ми мали справу з адекватним ворогом, який розумію правила гри, це був би абсолютно чудовий спосіб і така дорожня карта для закінчення цієї війни на умовах України”, – підсумував Джигун.

У питанні війни росії проти України одну з найбільш неоднозначних позицій зайняв Китай. У КНР заявляють, що визнають територіальну цілісність України та закликають до переговорів, але з іншого боку тісно співпрацюють із росією, не підтримують її виключення з G20 та голосують проти проукраїнських резолюцій у Генеральній асамблеї ООН. Західні лідери хотіли б бачити в особі Китаю якогось посередника між Україною та рф, який має вплив і який може «напоумити» агресора. Україна ж, за словами Володимира Зеленського, як мінімум хоче, щоб Китай відкрито не підтримував росію.

В перший день повномасштабного російського вторгнення Китай відмовився його таким називати: у Міністерстві закордонних справ закликали всі сторони «виявити стриманість». А щодо визначення «вторгнення» сказали, що «українське питання має дуже складне історичне підґрунтя».

28 лютого в МЗС Китаю заявили, що потрібно поважати та підтримувати суверенітет та територіальну цілісність усіх країн. «Це принцип, якого Китай послідовно дотримується, і основна норма, що регулює міжнародні відносини, якої повинні дотримуватися всі країни», – сказав на прес-конференції Ван Веньбінь.

Проте під час голосування у Генасамблеї ООН за резолюцію на підтримку України 2 березня Китай утримався. Хоча в документі йшлося про підтримку територіальної цілісності, був також заклик до росії вивести війська.

Нагадаємо, що раніше Китай та Індія на засіданні Генасамблеї ООН закликали припинити війну в Україні шляхом переговорів, не надавши потужної підтримки традиційному союзнику Росії.

“Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на мирне вирішення української кризи. Нагальним пріоритетом є сприяння мирним переговорам. Фундаментальним рішенням є вирішення законних проблем безпеки всіх сторін і створення збалансованої, ефективної та стійкої архітектури безпеки”, — сказав міністр закордонних справ Китаю Ван І.

Американські офіційні особи були підбадьорені тим, що на їхню думку Китай не надає конкретної підтримки війни, і заявили, що Пекін відхилив запити надіслати військову техніку, що змусило Росію покладатися на Північну Корею та Іран, оскільки її власні запаси скорочуються.

Індія, на відміну від Китаю, має теплі стосунки зі Сполученими Штатами, але також вона має історичні зв’язки з Росією, її традиційним постачальником оборонної продукції.

“Оскільки конфлікт в Україні продовжує вирувати, нас часто запитують, на чиєму ми боці. Наша відповідь кожного разу пряма і чесна – Індія на боці миру і твердо там залишатиметься. Ми на тому боці, який закликає до діалогу та дипломатії як до єдиного виходу”, — сказав міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар.








Статті по темі