Фракція Опозиційна платформа — За життя покинула сесійну залу на початку позачергового засідання Верховної Ради, на якому розглядали питання загострення на Донбасі.

Депутат від ОПЗЖ Олександр Колтунович заявив, що на порядку денному мають стояти питання “економічної доцільності”.

“І коли ми говоримо про питання тарифної політики, то для цього є конкретні документи, давайте розглядати в цьому залі. Якщо немає цих питань в порядку денному – наша фракція не буде брати участь в таких засіданнях. Ми покидаємо цей зал, поки тут не з’являться ті питання, які відповідають соціально-економічним потребам в Україні”, – сказав нардеп.

Після цього фракція ОПЗЖ в повному складі покинула зал парламенту.

Варто зазначити, що перше позачергове засідання Ради присвячено загострення на Донбасі. На засіданні заслухали начальника Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака щодо останніх подій в ООС. Також Рада схвалила заяву, в якій вимагає від Росії негайно припинити бойові дії на Донбасі.

За відповідний документ проголосували 308 нардепів.

«Верховна Рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити бойові дії і неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, повністю виконати свої міжнародні зобов’язання і вивести з України свою армію, найманців, збройні формування, які вона очолює, забезпечує і фінансує», — йдеться в заяві.

Депутати закликали парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації засудити агресивну політику Росії щодо України, в тому числі останню хвилю ескалації.

Рада закликає світову спільноту до продовження і посилення міжнародного політичного і економічного тиску на Росію для припинення агресії.

«Нинішня ескалація на Донбасі свідчить про продовження зухвалого ігнорування Російською Федерацією своїх зобов’язань щодо мирного врегулювання конфлікту, в тому числі Мінських домовленостей і домовленостей, досягнутих в рамках Нормандського формату… Сьогоднішні дії Росії фактично спрямовані на руйнування всіх зусиль з припинення конфлікту і мирного реінтеграції окупованих українських територій», — наголошується в заяві.