Головним напрямком удару російських окупантів залишається бахмутський напрямок.

Про це 12 лютого в ефірі національного телемарафону, розповів речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

“Там 167 разів ворог наніс… удари різними типами ствольної та реактивної артилерії. Відбулося 41 бойове зіткнення, в ході якого ворог втратив 212 військовослужбовців убитими і 315 пораненими. У районі самого Бахмута відбулося 48 обстрілів і 19 бойових зіткнень”, – повідомив Череватий.

Окрім того, окупанти також “приділяли увагу” лиманському напрямку та Луганській області, додав він.

“Цієї доби 424 обстріли були різними типами артилерії і відбулося 23 бойові зіткнення. Також ворог втратив 69 убитими і 126 пораненими”, – підкреслив Череватий.

Динаміка втрат Росії у війні проти України “неспівставна з бойовими діями армії сучасного типу”.

“Коли лік іде на роти й батальйони за добу, це зрозуміло, що це не показник для сучасної армії, такі втрати. І це значить, що у них і тактична медицина не відповідає якісним західним зразкам… не відповідає тактика бойових дій сучасним вимогам, і багато інших факторів, – зазначив Череватий. – Їхня кількість, яку вони набрали під час мобілізації, не переросла в якість ведення бойових дій. І навпаки, спротив ЗСУ, взагалі сил оборони… він переріс у якість”.

За словами речника східного угруповання військ ЗСУ, “якість – це показник знищених окупантів”.

“Показник якісних бойових дій сил оборони України”, – додав Череватий.

Щодо втрат росіянами в Україні танків тут дуже важливо уточнити низку принципових моментів.

Як відомо, активісти Oryx відзначили ювілей-1700 задокументованих фактів знищення, пошкодження та затрофеєння танків РВВ.

При цьому у багатьох виникає цілком закономірний дисонанс від даних Генштабу ЗСУ, згідно з якими вже знищено 3258 російських танків.

Невже Генштаб ЗСУ бреше? Пише аналітик “Інформаційного спротиву” Олександр Коваленко. 

Ні. Не бреше. Просто слід розуміти, як формується база даних Oryx, а як ведеться звітність Генштабу ЗСУ.

Oryx формують свою базу даних використовуючи виключно візуально підтверджені втрати, тобто фото та відео фактаж. Причому самі ж Oryx неодноразово заявляли, що у них є “сотні” (200? 500? 2000?) матеріалів, техніку на яких їм складно ідентифікувати.

Генштаб ЗСУ ж веде облік не лише задокументованих фактів знищення техніки РВВ, а й використовує розвідувальну інформацію та доповіді підрозділів про знищення ворожої техніки, які не завжди мають змоги зняти підсмажений танк чи ББМ.

Крім того, на тимчасово окупованих територіях знаходиться безліч іржавіючої, знищеної техніки РВВ, яку сфотографувати складно. Коли звільняли північний плацдарм, Харківська область, правобережна Херсонщина – Oryx кипів.

А все тому, що база Oryx у ті дні поповнювалася не лише фото свіжо-знищеної техніки, а й тієї, яка іржавіла вже кілька місяців.

Крім того, у прикордонних з Україною російських областях розрослися та з’явилися нові, численні цвинтарі техніки.

Згідно з супутниковими знімками біля кордонів з Україною звалища з вивезеною, що не підлягає відновленню технікою, обчислюються тисячами одиниць. І всі вони є на супутникових знімках, але в базу Oryx ніколи не потраплять, тому що вона формується за іншими правилами.

А тепер найцікавіше – наш улюблений розділ “ця цікава математика”.

Станом на 23.02.2022 у російської армії на озброєнні було до 3300 боєздатних танків. Вже наприкінці березня 2022 року в зоні БД стали з’являтися перші танки Т-72 без динамічного захисту, що говорило про залучення для компенсації втрат резервного (не парадного) ресурсу.