Радник Офісу президента Олексія Арестовича заявив, що українські військові продовжують героїчні бої під Бахмутом. Як сказав Арестович в ефірі Фейгін-LIVE, ЗСУ знищили вже близько 8 тисяч росіян.

Він заявив, що точної інформації про ворожі втрати під Бахмутом у нього немає, але він знає, що росіяни кидають на українських захисників “пласти” солдатів.

“Під Бахмутом. Скажу, що чув. Не можу ручатися. Близько 8000 з російського боку загинуло. Це тільки під Бахмутом. Пластами накладають”, – сказав він.

Арестович уточнив, що масштабні втрати нараховуються тільки за останні півтора місяці. Загалом, щодня ворог втрачає мінімум одну роту бійців, а буває навіть і більше. Радник розповів, що з півночі намагаються просуватися кадирівці з полку “Ахмат”, зі сходу – вагнерівці і мобілізовані зеки.

“Там місцевість виглядає гірше, ніж у Першу світову війну. Там вже живого місця немає, все викопано артилерією. Ми кладемо їх, за найскромнішими, найбільш стриманими, реалістичними оцінками – десь рота в день. А реально – більше”, — сказав Арестович.

Російські окупанти хотіли б відступити і не йти на вірну смерть, але їх змушує командування. Щоб уникнути дезертирства, вони облаштували дві лінії загороджувальних загонів. Арестович пожартував над тим, що навіть Сталін не додумався до такого.

“Там тупо пруть нові хвилі по тілах своїх полеглих товаришів. А пруть з однієї простої причини – там подвійна система загороджувальних загонів в районі Бахмута. Є загороджувальний загін, а за ним стоїть ще один загороджувальний загін. Вони складаються в основному з Росгвардії і реально стріляють в тих, хто відступає. Адже якщо не стріляють, то в них стріляють ті, хто позаду”, – додав Арестович.

Російська армія не залишає цей напрямок, так як Путін їм наказав захопити Бахмут і всю Донецьку область до кінця жовтня. У свою чергу, український військор Богдан Мірошников у своєму Телеграм теж зазначив, що росіяни намагаються прорвати оборону ЗСУ на північних околицях міста, але безуспішно. Військові України героїчно тримають рубежі. За його даними, війська РФ сильно тиснуть на Бахмут з ​​боку Іванграда та Досвідченого.

“У районі заводу Knauf без змін, хоча окупанти продовжують закидати наші позиції м’ясом”, – розповів журналіст.

Крім того, за даними Мірошникова, росіяни виявляють надзвичайну активність у районі Яківлівки, що на півночі від Бахмута.

“Окупанти традиційно вирушають до Кобзона, намагаючись забратися на висоту”, – сказав він.

Генштаб ЗСУ підтвердив інформацію про складну ситуацію на Бахмутському напрямку. За даними військових, росіяни завдавали ударів танками, мінометами, ствольною та реактивною артилерією в даному районі по Бахмуту, Бахмутському, Соледару, Іванграду, Торецьку, Курдюмівці, Майорську та Озаранівці. Важливо, що за Бахмутський напрямок відповідає ПВК “Вагнер”. Вона вважається одним із найбільш боєздатних угруповань у лавах окупаційної армії РФ. Це, мабуть, єдиний напрямок, де росіяни ще зберегли наступальний потенціал.

Раніше стало відомо, що що українським військам вдалося вибити найманців ПВК “Вагнер” на 2 км зі східних околиць Бахмута. Уточнюється, що противника було вигнано з території промислового підприємства, відомого як асфальтний завод.