Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш шокований тим, що Росія завдала ракетного удару по Києву, поки він перебуває у столиці України.

Про це повідомив журналіст BBC Бен Браун у Twitter

 “Генеральний секретар ООН сказав мені, що він шокований тим, що Росія завдала ракетного удару по Києву, поки він перебуває в місті для переговорів із президентом Зеленським.

Україна називає це “огидним актом варварства” та “листівкою з Москви”.

 На питання журналіста, чи можлива “ядерна війна” у зв’язку із нападом Росії на Україну, генсек відповів, що щиро вірить, що “ядерна війна немислима” і всі мають робити усе можливе, аби зробити її “неможливою”.

Окрім того, за словами Арестовича, після ракетного удару по центру Києву 28 квітня, у день, коли в столиці України знаходився генсек ООН Антоніу Гутерреш, уже потрібно вирішувати проблему путінського режиму як таку.

“Недарма саме такі оцінки дали на зустрічі сорока міністрів, й Остін дав її тощо (Ллойд Остін — голова МО Великобританії — ред.), це проблема для всього людства”, — пояснив радник голови ОП, нагадавши про зустріч на військовій базі США “Рамштайні” в Німеччині, яку напередодні відвідали іноземні міністри.

Також, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що Радбез не зробив те, що мав у контексті нападу РФ на Україну.

Про це він заявив на пресконференції у Києві.

Гутерреш визнав, що Рада безпеки – ключовий орган ООН – заслужив на розчарування його роботою.

“Слів про солідарність недостатньо”, – наголосив він.

“Рада безпеки не змогла зробити все, що в її силах, для попередження і завершення цієї війни. Це стало причиною масового розчарування та гніву”, – визнав генсек.

Гутерреш, утім не виклав жодних планів для подолання цього.

“Багато світових лідерів доклали зусиль для припинення агресії, поки що безрезультатно”, – додав генеральний секретар

Додамо, що Генсек ООН прибув до України після візиту до Москви. Там він зустрівся з Путіним і запропонував створити координаційну групу, через яку погоджувались би “зелені коридори” для цивільних осіб та гуманітарних вантажів.

“Терміново необхідні гуманітарні коридори, які були б справді безпечними та ефективними, які б поважали усі – щоб евакуювати цивільне населення і доставляти таку необхідну допомогу. З цією метою я запропонував створити контактну групу з гуманітарних питань у форматі РФ-Україна-ООН, щоб розглянути можливість відкриття таких коридорів, з локальним припиненням бойових дій, і гарантувати, що вони справді ефективні”, – заявив він.

Антоніу Гутерреш окремо згадав ситуацію в оточеному Маріуполі.

“ООН готова повною мірою мобілізувати свої людські і логістичні ресурси, щоб допомогти рятувати життя у Маріуполі. Я пропоную скоординовану роботу ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста, України та РФ, щоб уможливити евакуацію цивільних, які хочуть виїхати – як з “Азовсталі”, так і інших частин міста, у тому напрямку, в якому вони захочуть, та доставити необхідну гуманітарну допомогу”, – зазначив він.

Генсек нагадав, що у Росії та ООН різні бачення того, що відбувається в Україні, і Генасамблея засудила вторгнення Росії.

Він зауважив також, що наслідки війни в Україні відбиваються на економічному становищі людей у багатьох країнах світу – внаслідок подорожчання продуктів харчування та енергії, які наклалися на економічні наслідки пандемії коронавірусу.

В свою чергу, Генеральна асамблея ООН ухвалила в середу резолюцію, в якій засуджує вторгнення Росії в Україну і закликає Москву негайно вивести всі сили з України.

За резолюцію проголосувала 141 країна, 5 були проти і 35 утрималися. Проти документа проголосували сама Росія, Білорусь, яка залучена до вторгнення, Сирія, Еритрея та КНДР.