Міністр оборони Олексій Рєзніков поділився досить оптимістичними прогнозами, що активні бойові дії між Збройними силами України та російськими окупаційними військами припиняться вже до кінця 2022 року.

Про це він заявив під час свого виступу на Міжнародному безпековому форумі GLOBSEC-2022 у Братиславі

“Росія продовжує докладати зусиль для окупації всієї нашої країни.
Поки що неможливо передбачити, коли закінчиться війна, але мої оптимістичні прогнози, що це реально зробити ще цього року».

Крім того, Рєзніков нагадав усім, що плани Кремля ґрунтуються на переконанні, що всі землі навколо Росії є “російськими”, саме тому їх нібито потрібно “повернути”.

Міністр підкреслив, що наступними жертвами російської військової агресії стануть Польща, країни Балтії, Словаччина та інші, якщо Україна з партнерами не зупинить Росію та не послабить її військову міць.

До того ж, він зазначив, що російська армія показала всьому світу, що її образ як “другої армії світу” виявився хибним. Але в Росії російські військові показали себе не як регулярна армія сучасної держави, а як збіговисько вбивць, мародерів та ґвалтівників.

Рєзніков наполягав, що на саміті НАТО в Мадриді слід залучити Україну до стратегії Альянсу на наступні 10 років, оскільки це на користь усього цивілізованого світу. На його думку, НАТО слід розпочати процес приєднання України до Альянсу де-факто, якщо це поки що неможливо здійснити де-юре.

Українські Сили оборони зосереджені на відкиданні ворожих військ з усіх тимчасово окупованих територій України, а далі Київ розглядатиме питання, як забезпечити безпеку України, коли Росія є її сусідом.