Національне антикорупційне бюро України оголосило підозру раднику міністра енергетики за заволодіння 2,15 млн грн. Про це повідомляє НАБУ.

“20 грудня 2021 року НАБУ та САП повідомили про підозру позаштатному раднику міністра енергетики України, колишньому директору державного підприємства «Оператор ринку», у заволодінні 2,15 млн грн коштів ДП”, – йдеться в повідомленні.

Дії підозрюваного кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу.

“Слідство встановило, що впродовж 2019-2020 років посадовець, зловживаючи службовим становищем, незаконно заволодів коштами державного підприємства на загальну суму понад 2,15 млн грн, видаючи накази про виплату собі заохочувальних виплат у виді премій, заохочень та надбавок”, – зазначили в НАБУ.

Як повідомлялося, з 12 червня 2019 року до 26 жовтня 2020 року директором ДП «Оператор ринку» був Володимир Євдокімов.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро вилучило мільйони готівкових коштів під час обшуку будинку та готелю радника двох колишніх голів Державної податкової служби – Євгена Олейнікова та Олексія Любченка. У них також проводили обшуки у цій же справі. Про це йдеться в ухвалі апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 2 грудня, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 3 листопада детективи НАБУ провели обшук у першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки Любченка та колишнього виконувача обов’язків голови Державно податкової служби Євгена Олейнікова.

Водночас джерела відмовилися повідомити деталі кримінального провадження, в якому проводяться слідчі дії, зазначивши, що це економічна справа і стосується можливого зловживання службовим становищем (частина 2 статті 364 Кримінального кодексу України). Однак, за даними журналістів Slidstvo.info, обшуки пов’язані зі «скрутками» і ухиленням від сплати податків.

Пізніше в НАБУ і САП пояснили підставу для проведення в них слідчих дій.

Того ж дня детективи обшукали будинок та офіс радника Любченка, коли той обіймав посаду голови ДПС, Олександра Крамаренко. Він же був і радником наступника Любченка на цій посаді Євгена Олейнікова.

За версією слідства, Крамаренко займався щомісячним збором неправомірної вигоди за вчинення дій щодо уникнення зупинень реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ці гроші нібито потім передавали керівництву Державної податкової служби. Серед фірм, які фігурують у матеріалах, згадуються такі: ТОВ «Торговий дім Полтава Будторгсервіс», ТОВ «Норд Трейдінг Фіш», ТОВ «Абінгдон Плюс», ТОВ «Сельзохспектр», ТОВ «Торговий дім офіс – Маркет ХХ» і ТОВ «Євро Сіетл».

Під час обшуків у Крамаренка знайшли 993 700 доларів і 30 000 євро в його офісі, який розташований у готельно-розважальному комплексі «РК Галера» на Дніпрі, а в житловому будинку – 23 205 євро, 216 473 доларів і 2,35 млн грн. Сам він не зміг пояснити походження валюти в готівці, а його адвокати надали лише договір дарування 56 млн грн дружині Крамаренка від її батька.

Детектив також пояснив, що навіть якщо ці 56 млн грн і обміняли на валюту, то її еквівалент був переведений на банківський рахунок в Укргазбанку в сумі 2 млн доларів.

Тобто знайдена в офісі та будинку сума не може бути частиною подарованих грошей. До того ж, захист не надавав доказів обміну подарованих гривень на валюту. Слідство вважає, до Крамаренко міг набути ці гроші кримінально протиправним шляхом.

Як встановила апеляційна палата ВАКС, згідно рапорту Служби безпеки України, Крамаренко займався збором нібито неправомірної вигоди і міг у себе в офісі у готельно-розважальному комплексі «РК Галера» на Дніпрі зберігати ці гроші. За даними СБУ, він щомісяця проводив зустрічі та збирав грошові кошти від керівництва регіональних ДПС.

В одному з протоколів негласних слідчих (розшукових) дій зафіксована розмова між Крамаренком та заступником начальника Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків. Останній повідомив, що доручив начальнику цього ж управління передати Крамаренку якісь «документи».