Президент США Джо Байден вдало вибудував модель відносин з Росією — про це заявив журналіст Іван Яковина у програмі “Світогляд Сьогодні” на телеканалі “Україна 24”.

“Поки протистояння Байдену з Росією дається дуже легко. Мені здається, він зумів підібрати потрібну інтонацію в спілкуванні з російським керівництвом. У Байдена дуже хороша команда на чолі з держсекретарем Блінкеном. Ці люди прекрасно розуміють, що собою являє російська так звана еліта. Як правило, це люди посередніх розумових здібностей, погано освічені й страшно закомплексовані. Вони досягли вершин у бізнесі та владі виключно завдяки готовності вбивати й красти.

Російські начальники розуміють свою слабкість і ущербність в очах світової еліти. Таких людей, як Байден, Макрон, Меркель вони ненавидять, вони заздрять їм. Але при цьому люди в Кремлі однак хочуть влитися в цю світову еліту, влитися, щоб позбутися від пекучого комплексу самозванця, який їх непокоїть. Люди Путіна бояться, що хтось їм прямо у вічі скаже: ви ніякі не державні діячі, ви шахраї і бандити, йдіть геть”, — сказав він.

Яковина розповів, яку тактику використовує американський президент.

“Ось на цих ментальних особливостях російського начальства, на мою думку, і вирішив зіграти Байден. Спочатку він дуже налякав Путіна, назвавши його “вбивцею”, по суті, він відмовив російському вождю в міжнародній легітимності й праві говорити з західними лідерами на рівних. Путін у відповідь почав збирати війська на українському кордоні, він вирішив будь-що змусити Байдена говорити з собою як з рівним. І тут Байден абсолютно несподівано погодився, зателефонував Путіну і запропонував зустрітися.

У Москві після цього стався справжній переможний фестиваль повернення легітимності. Але одразу стало ясно, що зустріч така можлива тільки на американських умовах і при повній деескалації ситуації на сході України. Щоб Путіну краще думалося, Байден ввів проти російського керівництва чергові санкції. Кремль тільки почав набирати в легені повітря, щоб галасливо обуритися, як Байден виступив з телезверненням щодо російського питання. Він сказав, що діятиме завжди прямо і відкрито”, — сказав він.

За словами Яковини, є два варіанти подальшого розвитку подій для президента Росії.

“Якщо Путін погодиться на переговори на таких умовах, то отримає те, про що так сильно мріяв все своє президентство — повну міжнародну легітимність та інтеграцію сірої й убогої російської елітки в загальносвітову еліту. Але якщо Путін відмовиться, то у Байдена є в запасі набагато жорсткіші санкції, які зараз він поки не захотів застосовувати. Байден звернувся до Путіна простою мовою: ось тобі хороший варіант, про що ти завжди мріяв, але для цього доведеться відчепитися від України; якщо тобі це не підходить, то є набагато жорсткіший і хворобливіший для тебе варіант, я цього робити не хочу, але якщо наполягаєш, то доведеться.

Для роздумів Байден дав Путіну приблизно 1,5 місяці. До літа має бути відповідь. Якщо Путін погодиться, то влітку вони з Байденом підпишуть відповідні папери, угоди. Якщо ні, то на початку червня проти Росії будуть введені нові жорсткі санкції. Це ще не будуть санкції з пекла, але дуже реалістичне прев’ю. Якщо і цього буде мало, то далі все буде зовсім серйозно”, —сказав він.

Яковина припустив, який варіант у результаті обере Володимир Путін.

“Тут важливо мовчання Кремля. Путін розуміє, що Байден надав йому, можливо, останній шанс — закруглити загострення відносин і закінчити ситуацію без жорсткого протистояння. Але піти з Криму і Донбасу, тим більше звільнити Навального Путін ніяк не може. Це було б не по-пацанськи. Тому, я вважаю, після деяких роздумів Путін заявить, що не готовий йти на компроміси з Байденом, якщо вони мають на увазі повернення Україні Криму та Донбасу”, — сказав він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.