Ситуація біля кордонів України наразі є одним з найважливіших питань світового порядку денного, і переговори щодо її врегулювання відбуваються на різних майданчиках. Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак на брифінгу за результатами переговорів у Берліні.

Усе, що відбувається навколо кордонів України, думаю, є без перебільшення одним із головних питань у світовому порядку денному, – сказав він.

Єрмак підкреслив, що без деескалації, без відведення російських військ від українських кордонів “не можна говорити про спокій, що ситуація нормалізувалася”.

Водночас він запевнив, що перемовини задля врегулювання ситуації відбуваються у різних форматах, у тому числі Нормандському, та подякував міжнародним партнерам за підтримку.

Керівник ОП указав, що події в Україні не є суто українською проблемою, а проблемою європейською і світовою.

Без України, без припинення війни в Україні не може бути європейської системи безпеки. І, безумовно, сьогодні ми теж про це дуже чітко і багато разів говорили. Енергетична безпека України є частиною загальної безпеки. Ми розглядаємо “Північний потік-2″як частину цієї енергетичної безпеки. І як домовлялися у Вашингтоні Німеччина і США, Україна повинна отримати певні гарантії. Віримо, що наші партнери виконають свої зобов’язання, і Україна отримає гарантії не тільки економічної, а й загальної безпеки, – зазначив Єрмак.

Як повідомлялося, 10 лютого в Берліні відбулося засідання політичних радників лідерів країн Нормандського формату – України, Франції, Німеччини, Росії. Попередня зустріч радників проходила 26 січня у Парижі.