Світові лідери та чиновники з оборони кілька тижнів міркували про те, що президент росії володимир путін може розповісти про свої плани щодо України під час виступу на вшануванні Дня Перемоги в росії в понеділок. Їм доведеться продовжувати гадати – лідер рф запропонував кілька підказок щодо напрямку конфлікту.

Про це ідеться в матеріалі CNN.

Глава оборони Великобританії Бен Воллес припустив, що путін може використати цей історичний день для ескалації своєї так званої “спеціальної військової операції” в Україні та оголосити відверту війну. Навіть якби це був план путіна, він навряд чи виконає коментарі Воллеса, не бажаючи здаватися своїм західним ворогам таким “легким горішком”.

Натомість російський президент використав свою промову, щоб поєднати історію з сьогоденням, спираючись на російський націоналізм у його найбільш патріотичні свята, щоб виправдати свою війну. Німеччину у Другій світовій війні – чому росія святкує День Перемоги – путін посилався на нові нацистські загрози в Україні, повторюючи своє безпідставне виправдання вторгнення як операції з “денацифікації” нації.

Говорячи про загрозу військ НАТО в Європі, путін сказав:

“Все вказувало на те, що зіткнення з неонацистами, бандерівцями, на яких розраховували Сполучені Штати та їхні молодші партнери, буде неминучим. Небезпека зростала з кожним днем. росія превентивно відбила цю агресію. Це було єдине правильне рішення, і це було своєчасне рішення. Рішення незалежної, суверенної та могутньої нації”, – сказав він.

У путіна мало інших варіантів, окрім як використовувати свою промову, щоб продовжувати продавати свою війну власному народу. Зрештою, у нього так мало успіхів в Україні, якими можна похвалитися. Все, що він може зробити зараз, — це утримати росіян на своєму боці, оскільки вони страждають від економічних труднощів, пов’язаних із санкціями та міжнародним ізоляціонізмом.

Тепер питання полягає в тому, чи використає путін цей день – чи навіть цей тиждень – для ескалації війни іншими способами. Зростає занепокоєння, що російські сили знову звернуться до засобів протистояння – наприклад, повітряних ударів і ракет великої дальності, – якими можна стріляти здалеку. Це викликає занепокоєння, оскільки ці напади є невибірковими і, як правило, спричиняють величезні жертви цивільного населення. Вибух у школі в Луганську на сході України, в результаті якого загинули щонайменше 60 людей, є лише одним із прикладів.

Після того, як росія не змогла захопити територію на півночі України та навколо столиці, Києва, вона відчуває труднощі навіть на сході та півдні, де вона була присутня через проросійських терористів протягом багатьох років. Імовірність того, що росія може нічого або дуже мало виграти в Україні, реальна. Незалежно від того, змінить щось у цей День Перемоги чи ні, але незабаром неодмінно знадобиться написання нової глави війни. росія почала своє вторгнення в Україну у квітні 2014 з Донецької та Луганської.