Журналісти російського радіо “Эхо Москвы” провели ефір, у якому запропонували кримчанам розповісти, як їм живеться після анексії півострова Росією. Майже всі ті, котрі зателефонували, казали, що за України було краще, скаржилися на ціни й жорсткіше законодавство, а “референдум” називали профанацією.

Ефір відбувся ще 1 березня, однак увагу на нього звернув користувач Facebook Андрій Найкращий 16 квітня, передає видання «Гордон».

“Живеться просто жахливо, друзі, і ми нічого із цим не зможемо зробити. Річ у тому, що голосування, як ви знаєте, оте 2014 року, це була чиста профанація, ніхто не ходив голосувати, я як місцева жителька вам це кажу. На щастя, поки не було пандемії я була в Пітері, а ось зараз цілий рік прожила в Ялті. Я вам хочу сказати, що це просто беззаконня. Розкрадають усе”, – заявила мешканка Ялти Дар’я.

За її словами, посилили закони, і тепер у Криму звичайним громадянам дуже складно узаконити якусь споруду чи ділянку землі.

Також вона поскаржилася, що на багато речей ціни в Криму вище за московські: “Припустімо, ви робите ремонт і вам потрібно плитку якусь, двері. Сюди везуть усю некондицію, ту, яку у вас або за безцінь продають, або взагалі бракують, ніхто не купує. Сюди її привозять за шаленим цінами”.

На запитання ведучих, чи голосувала кримчанка 2014 року на референдумі, вона відповіла, що ні і ніхто взагалі не ходив.

“Ті, хто працювали на виборчих дільницях, дівчата, які хотіли заробити, вони ділилися враженнями, що це все була профанація, ніхто не ходив голосувати”, – зазначила вона.

Коли в жінки запитали, яким вона бачить своє майбутнє, та відповіла, що не залишиться у Криму. На думку Дар’ї, за України було краще.

Вона також зазначила, що 90% жителів Криму – українці: “У сенсі належності до цієї нації. Скільки тут росіян? Дуже мало, тут загалом усі українці, досі розмовляємо українською між собою, якісь слова пробігають”.

Далі відбувся такий діалог:

– А бандерівці? – запитав у жінки, що зателефонувала, ведучий.

– У нас цього немає.

– Так тому що [президент РФ Володимир] Путін вчасно Крим відібрав і бандерівці не доїхали, – наполягав ведучий.

– Так навіщо їм це треба, ніхто б сюди не поїхав, яка дурість. Західної України їм досить поруч із Польщею, навіщо їм сюди їхати?

Далі в ефір зателефонував Олександр із Єкатеринбурга, який останні п’ять років живе у Криму в родині дочки, а до цього багато років їздив до Криму. На запитання, який Крим кращий, він відповів, що, безумовно, український.

“Росія величезна країна, у ній 89–90 регіонів. Є центральні, є периферійні. Україна – щось там у 18 разів менша від Росії. Крим в Україні теж був периферійним регіоном, але, розумієте, від Києва до Сімферополя відстань, як від Москви до Ростова… Тобто Крим, опинившись у складі Росії, розташовується далі від центру управління. Це ще більша провінція, ніж вона була, якщо була, в українських реаліях… Крим зараз обвалюється в найбільш зашкарублий, застійний “совок”, – зазначив він.

Третім зателефонував чоловік на ім’я Руслан, він сказав, що телефонує з Керчі, і на півострові стало “архіпогано”. Він, як і перша жінка, яка подзвонила, заявив, що не голосував на так званому референдумі: “Робочих місць немає, безробіття зросло офіційно за статистикою в дев’ять разів… Ціни високі до рівня зарплати. Якісь йогурти – 70–100 руб., 300 руб. за кілограм помідорів, курятина – 200 руб. і вище”.

Попри скарги всіх тих, що телефонували, самі ведучі заявили, що у Криму зараз “усе добре”, оскільки там “побудували дорогу, збудували міст, енергопостачання”. Разом із тим, вони зазначили про наявність проблеми з водою на півострові.