Екскерівнику Головного управління розвідки Міноборони Василю Бурбі після телеефіру, присвяченого зриву операції з затримання найманців ПВК “Вагнер”, прийшло чотири повістки на допити. Крім того, на допити зараз ходять його колеги.
Про це Бурба повідомив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна 24”.
“Сьогодні цікавий момент. До мене звернулись командир спеціального резерву і два заступники й просили, щоб я якнайменше розповідав про них і про себе. Вони заслуговують величезної поваги, але те, що з ними відбулось – це дуже дивно. Вони вже з понеділка ходять на допити. Це на ті допити, де ДБР не могло рік і три місяці сказати нам правду – відбувся злив інформації чи не відбувся. Дуже дивно, але я в понеділок, перебуваючи на вашій передачі, хоч і заочно, отримав за один день чотири повістки – дві в ДБР і дві в Службу безпеки”, – розповів він.
Коментуючи пресконференцію президента Володимира Зеленського і його слова щодо “вагнергейту”, Бурба зазначив:
“Величезна біда – те, що я сьогодні почув. Як можна одних розвідників хвалити й розповідати, що була операція, сам особисто нагороджував, а других розвідників просто знімати з посад”.
До речі, спочатку Бурба не став детально коментувати звинувачення на свою адресу Зеленського з приводу операції із «Вагнерівцями». Що операція була не опрацьована, вона могла б призвести до численних жертв і що Зеленський з цих причин скасував операцію. Але пізніше сказав, що Зеленський був цілком у курсі всіх деталей операції.
Також екскерівник військової розвідки пообіцяв звернутися до суду через звинувачення президента Володимира Зеленського на свою адресу. Варто підкреслити, що сам Бурба не має права розголошувати інформацію стосовно спецоперації.
Також варто зазначити, що Бурба в ефірі Шустера взявся виправдовуватись, що він не розганяв Майдан, бо його не засудили.
“Ми тут скажемо, що поки що не засудили. І питання скоріше до Порошенка, чому він за п’ять років свого правління відмазав від суду Бурбу”, – пише телеграм-канал “Таємниці депутата”.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на пресконференції розкритикував колишнього главу військової розвідки Василя Бурбу, який заявляв про причетність керівництва України до зриву операції з “вагнерівцями”, відповідаючи на питання Шустера.
“Мені подобається, що ви говорите “нібито”. Тобто в принципі стверджуєте, але говорите “нібито”, значить, припускаєте. Оскільки я сказав, що сьогодні буде дуже відверта розмова, я без припущень відповідатимуть на ваші нібито питання. Почнемо з того, що ви повинні розуміти моє ставлення до пана Бурби. Я дуже пряма і відкрита людина, і розмовляв з цією людиною теж відкрито і прямо. Раніше я сказав, що це не наша робота, ми втягнуті в операцію іншої держави. То була моя офіційна відповідь.
Моє ставлення до Бурби, щоб ви зрозуміли, що відбувалося, і хто якісь рішення приймав. Ніхто не може нічого акцептувати без рішення головнокомандувача або у вертикалі, якщо це ГУР, це міністр оборони країни. В нас відбувається саме так. Є багато оперативної роботи, але акцептується початок, коли це робить президент чи міністр оборони”, – сказав він.
Зеленський розповів, що хотів звільнити Бурбу, коли став президентом.
“Бурба та інші говорять те, що вони не мають права поширювати. Я вважаю, що це порушення законодавства — поширення секретної інформації. Я вважаю, що це була операція під назвою “Бурба”, яка, слава богу, закінчилася. Бурбу я особисто не дуже добре знав. Коли я прийшов, я хотів звільнити його, бо розвідники не дуже добре про нього говорили. Він керував блокуванням транспорту на Майдані, це важливий момент. Ви знали про це? Коли розганяли Майдан, він у цій операції керував транспортом, коли був на службі в СБУ. Його вирішив залишити Петро Олексійович. Він його поставив керівником розвідки, хоч він не розвідник, він СБУшник”, — сказав він.
Зеленський заявив, що Бурба не надавав інформації про операцію щодо “вагнерівців”. За словами Зеленського, Бурба почав робити кроки, щоб уникнути свого звільнення, і зокрема, розповів про підготовку операції з “вагнерівцями”. Зеленський також додав, що йому соромно за цей епізод у житті української розвідки.