Росія сьогодні не “скочується в фашизм”, оскільки президент РФ Володимир Путін уже побудував фашистську державу. Про це в ефірі програми “Реальна політика з Євгенієм Кисельовим” розповів російський опозиційний політик Леонід Гозман.

“Росія нікуди не скочується. Сталінський режим зовсім не боровся з фашизмом. Він боровся з нацистською Німеччиною, з якою іншою країною, ворожою Радянському Союзу. Але практики сталінського режиму були анітрохи не краще практик гітлерівських, за винятком Голокосту. Я не розумію, чому людині було краще, що її вбивали в таборі під червоною зіркою або під чорною свастикою. Так, був період одужання, надій, на жаль, він зараз скінчився”, – сказав він.

На думку Гозмана, зараз, за ​​всіма ознаками, потрібно визнати, що Росія “вочевидь, фашистська держава і є”.

“Путіна ніхто не називає фюрером, але його називають національним лідером, далеко не перший рік. Чим відрізняється національний лідер від фюрера, я не знаю. Якщо у вас президент, ви можете голосувати проти нього і залишатися членом громадянської нації, а якщо у вас національний лідер або фюрер, то якщо ви проти, вас з громадянської нації викидають, роблять це Гестапо або НКВС”, – зазначив російський політик.

В свою чергу, Латвійське Товариство підтримки України 8 травня, в День пам’яті жертв Другої світової війни, провело пікетування біля посольства Росії у Ризі під лозунгом StopWar/StopPutin.

Про це повідомила кореспондентові Укрінформу організатор акції Тетяна Лазда.

За її словами, в акції взяли участь близько 10 активістів. Вони стояли під українським і кримськотатарським прапорами, тримали плакати «Путін, геть з Криму!», «Путін – вбивця, Росія – агресор», «No War!», «Stop Russia» тощо.

До акції долучився латвійський письменник і публіцист Імантс Лієпіньш, а також відомий ризький активіст Айніс Спрогіс.

Після пікетування присутні пішли до пам’ятника Тарасу Шевченку в центрі Риги та провели там фотофлешмоб #НіколиЗнову на честь Дня пам’яті та примирення.