У своєму новому інтерв’ю для 1+1 Зеленський сказав, що вони з Байденом обговорювали тему “зливу” України.

Президент США запевнив, що Україна буде суб’єктом будь-яких переговорних форматів, заявив український президент. За його словами, тема прямих переговорів із “ДНР” та “ЛНР” під час розмови з Байденом не порушувалася. І дав зрозуміти, що таких переговорів не буде.

Також Зеленський фактично заявив, що держпереворот 1 грудня завадив організувати Захід. Проте, розслаблятися поки що рано.

“Я не готовий про це говорити. Я думаю, що у людей глобальні плани не змінилися”, – прокоментував він.

З Байденом учора говорили, зокрема, про внутрішню дестабілізацію та олігархів. За словами президента, дехто з фігурантів “перевороту” мав розмови із західними партнерами. Мовляв, тому все обійшлося.

Натякав, що Ахметову не дали провести “держпереворот” саме спільні партнери.

Президент Зеленський говорив і про можливе наростання агресії РФ.

“Треба розраховувати на себе і свою армію. У нас велика Україна, всі готові стати на захист своєї держави. Це найміцніший сьогодні Альянс. Сильніше, ніж будь-який військовий блок”, – зазначив президент.

Як пише «Українська правда», президент США Джо Байден повідомив главі України Володимиру Зеленському, що Росія його запевнила у тому, що не продовжуватиме ескалацію щодо українських територій.

“Меседж, який я отримав від президента США, що Росія запевнила Сполучені Штати й весь світ, що вона не збирається продовжувати ескалацію щодо територій нашої незалежної держави. Мені здається, що на сьогодні це нехай невеликий, не кінцевий, але все ж таки дуже важливий результат. Про компроміси ми ніякі не говорили. Ми говорили про те, що у нас може з’явитися завдяки США ще один майданчик перемовин з РФ”, – заявив Байден. 

Також варто згадати, що Україна є лідером демократичних перетворень у регіоні, заявив Президент Володимир Зеленський у відеовиступі на віртуальному саміті за демократію, ініційованому Президентом США Джозефом Байденом.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті глави держави.

Зеленський подякував Байдену за ініціативу проведення саміту, присвяченого боротьбі з корупцією, захисту прав людини та протидії авторитаризму.

“Ці виклики сьогодні є ключовими для Європи та світу в цілому. Україна як ніхто інший готова долати їх”, – зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що незалежність, свобода та демократія є частиною ДНК українців, і нагадав історію становлення України як незалежної держави. 

“30 років тому наш народ у демократичний спосіб ухвалив рішення створити власну та незалежну державу, коли 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України”.

За словами глави держави, “Україна, поза сумнівом та без жодної зайвої скромності, є лідером демократичних перетворень у регіоні”. Він розповів про низку важливих та успішних кроків на цьому шляху.

“Ми ухвалили закон про деолігархізацію. Завершуємо реформу децентралізації, відновлюємо механізм народовладдя, розбудовуємо інститути прямої демократії”, – зауважив Президент.

За словами Зеленського, гарантовані, захищені права людини є основою успішної та прогресивної країни, тож держава й надалі упевнено рухатиметься вперед на цьому шляху.

“Робитимемо все для забезпечення гендерної рівності, захисту жінок, дітей, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та кожного окремого громадянина”, – зазначив глава держави.

Президент наголосив, що Україна досягла суттєвого прогресу в розбудові власних демократичних інституцій і є надійним партнером для всіх, хто готовий ставати на захист демократії та свободи у світі.

“Об’єднавшись, ми маємо зробити цей світ вільнішим, безпечнішим, демократичнішим. Наполегливо втілюємо це в життя. І продовжимо це робити”, – підсумував Зеленський.