У Севастополі 22 вересня було уражено штаб Чорноморського флоту. Унаслідок удару сильно пошкоджена будівля, там тривала пожежа. Очевидці публікували відео яскравої «бавовни». В окупантів почалася справжня паніка. Людей просили не виїжджати в центр Севастополя та не виходити з будівель. На місці працювали співробітники МНС Росії.

Повідомляють, що командувач Чорноморського флоту рф загинув, зазначають, що ракета попала саме в його кабінет. Про це пише телеграм-канал «Кримський вітер».

Наразі інформація потребує підтвердження.

Проте якщо правда ліквідували командувача ЧФ рф, то ймовірно саме він «зниклий безвісти», про якого говорили в Міноборони рф. Сподіваємо, на хороші новини.

Потрапляння по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі руйнує черговий пропагандистський міф терористів про «найпотужнішу ППО». Далі «бавовни» буде більше. Про це у коментарі РБК-Україна розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Владислав Селезньов.

Як зазначив Селезньов, зазвичай у штабі знаходиться найвище військове керівництво, яке організує діяльність певних та підпорядкованих сил та засобів.

«Зверніть увагу, напередодні стався приліт за захищеним командним пунктом чорноморського флоту РФ у районі населеного пункту Верхньосадове. Сьогодні вже стався приліт територією головної будівлі штабу чорноморського флоту РФ», — додав військовий експерт.

За словами Селезньова, якщо уважно подивитися на фото та відео наслідків удару, можна побачити, що приліт стався в одне з крил будівлі, внаслідок чого було зруйновано частину даху та верхній поверх. У той же час спалах видно і в центральній частині будівлі, яка розташована за кілька десятків метрів.

«Зазвичай таке відбувається в результаті детонації та вибуху всередині. Палає там неабияк. І я думаю, що не так швидко оправиться штаб і персонал, який знаходився там, від цього ракетного удару», — додав Селезньов.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Військовий експерт додав, що у росіян досі не працює система раннього сповіщення. Сигнал повітряної тривоги пролунав після удару. Відповідно, персонал перебував на робочих місцях із нав’язуваною пропагандистами впевненістю про «найпотужніший ППО» на території головної бази Чорноморського флоту в Севастополі.

«Але ми бачимо, що російські пропагандисти брешуть, як тільки відкривають рота. Відповідно, приліт був і він був досить вдалим. Крім того, тамтешній колаборант Развожаєв вважає, що може бути повторна атака», — зазначив експерт.

Селезньов зазначив, що всі військові об’єкти ворога на території Криму мають бути знищені. Це обов’язковий пункт плану щодо звільнення півострова.

«Зараз ми бачимо елементи реалізації того ж плану. Системно та методично ми руйнуватимемо бойовий потенціал путінського війська у Криму та Севастополі, тим самим готуючи основу для подальшої деокупації Криму», — пояснив Селезньов.

Відомо, що найімовірніше, для удару використали крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow або французький аналог SCALP. Таку думку 24 Каналу озвучив військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп. За його словами, ракета Storm Shadow – дуже складна ціль для ППО Росії.

«Найімовірніше, використовувались крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow або французький аналог SCALP. Це ракета, у якої найбільше шансів уразити такий об’єкт завдяки точності. Вона є дуже складною ціллю для ППО Росії», – вважає військовий оглядач.

Давид Шарп зауважив, що у штабі командування Чорноморського флоту Росії, куди прилетіло, перебувало багато людей. Хоча було зрозуміло, що це військова ціль для ЗСУ.

Там ще перебувало немало людей. До речі, з їхньої точки зору я б вважав такий підхід глибоко неправильним. Росіяни повинні були розуміти, що такі штаби є потенційною ціллю. Перебувати у великих кількостях у таких будівлях, м’яко кажучи, недоцільно, – сказав він.